Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Přednáška
  • Ozdoby dávné doby
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 12 (RMK, 2016)

Rydlo Jar.: Změny pokryvnosti jednotlivých druhů na Vokálově louce v Osečku v letech
        1997–2016.

Rydlo Jar.: Změny vodních makrofyt v rybníčku v Boru u Sokolče.

Rydlo Jar.: Příspěvek k poznání vodních makrofyt na Kutnohorsku.

Rydlo Jar.: Příspěvek k poznání vegetace vodních makrofyt ve stojatých vodách na Kolínsku.

Rydlo Jar.: Vliv sklizně květů na populaci sněženky podsněžníku (Galanthus nivalis).

Rydlo Jar.: Sněženka podsněžník (Galanthus nivalis) chráněný invazní druh v Národní
        přírodní rezervaci Libický luh a okolí.

Rydlo Jar.: Podbílek šupinatý (Lathraea squamaria) se šíří v Libickém luhu a okolí    .

Karešová P., Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny ve vegetaci makrofyt v rybníce Horní Kracle.

Špryňar P. & Trunečková L.: Flóra skládky ve Veleni (okres Praha-východ).

Rus I.: Změny ve fauně vážek (Odonata) NPP V Jezírkách v období 1996–2016.

Vrabec V. & Marek S.: Nález okáče voňavkového – Brintesia circe (Lepidoptera: Nympahlidae: Satyrinae) v Přírodní památce Žehuňsko – Báň u Hradčan.

Vrabec V.: Dvě nové lokality majky Meloe decorus (Coleoptera: Meloidae) na Kolínsku a Kutnohorsku.

Vrabec V.: Faunisticky zajímavé nálezy brouků (Coleoptera) v PR Dománovický les (Střední Čechy, okres Kolín).

Krouza J. & Vrabec V.: Tesaříkovití brouci (Coleoptera: Cerambycidae) přírodní rezervace Dománovický les.

Moravec J.: Tesaříkovití brouci (Coleoptera: Cerambycidae) Čáslavské kotliny.

Tihelka E.: První údaj o výskytu hlodníkovitých (Latridiidaae: Coleoptera) ve včelích úlech.

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu

více - Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, který se koná v neděli 28. dubna v 10.00 - 16.00 hodin.
(20.4.2024)

Vernisáž výstav "Ve službách spravedlnosti" a "Antonín Kalina a děti Buchenwaldu"

více - Vernisáž výstav
Zveme Vás do kolínské synagogy na vernisáž výstav, která se koná ve čtvrtek 25. dubna v 17.00 hodin.
(17.4.2024)

Výstava "Plechová historie, aneb domovní tabulky pojišťoven"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která bude pro veřejnost otevřena do 6. října.
(15.4.2024)

Výstava "Koloniál pana Bajzy, aneb historie obchodu"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea Kouřimska v Kouřimi na výstavu, která se koná ve dnech 29. března - 28. října.
(25.3.2024)