Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška Hollerová 18.6.2024
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 11 (RMK, 2014)

Hlinická V. & Rydlo Jar.: Vodní makrofyta v Sánském kanále v letech 1988 a 2014.

Rydlo Jar.: Vodní makrofyta v okolí Neškaredic.

Hlinická V., Kabátová K., Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny v rozšíření Echinocystis lobata na březích Labe mezi Kolínem a Nymburkem – srovnání s jinými řekami.

Kabátová K. & Rydlo Jar.: Vodní makrofyta potoka Lidušky v letech 1998 a 2003.

Kabátová K. & Rydlo Jar.: Vodní makrofyta ve Velkých a Malých Valech v Nymburce v letech 1983, 2003 a 2013.

Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny ve vegetaci vodních makrofyt v dolní Cidlině – srovnání s jinými řekami.

Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny vegetace vodních makrofyt v tůních Malý Přerov a Bajkal v Libickém luhu.

Rydlo Jar.: Příspěvek k poznání sezónní dynamiky populace Ceratophyllum submersum v rybníčku u Čilce ve středním Polabí.

Rydlo Jar.: Vliv letního vypuštění Labe na stulíky (Nuphar lutea).

Špryňar P., Spilka J. & Veverková A.: Solenka Valerandova (Samolus valerandi) znovu potvrzena v Čechách.

Štefánek M.: Poznámky k rozšíření křivatce českého (Gagea bohemica) na Kouřimsku.

Kavka M.: Vážky (Odonata) Kutnohorska.

Háva J. & Háva J. jun.: Příspěvek k poznání mravkolvů (Neuroptera: Myrmeleontidae) Přírodní rezervace Údolí Únětického potoka.

Vrabec V., Bubová T., Vejtrubová M., Hájková Š. & Kulma M.: Nález modráska bahenního Phengaris nausithous (Lepidoptera: Lycaenidae) v okolí Louňovic a Mukařova  (střední Čechy).

Vrabec V.: Nové lokality modrásků rodu Phengaris (Lepidoptera: Lycaenidae) v okolí Přelouče.

Moravec P., Vonička P., Linhart M. & Rus I.: Zajímavé nálezy brouků (Coleoptera) ve středním Polabí v letech 1991–2014.

Vrabec V.: Nálezy nosorožíka kapucínka (Oryctes nasicornis ondrejanus) (Coleoptera: Scarabaeidae) v obci Krakovany (střední Čechy).

Brejcha J. & Kreisinger J.: Predace hnízd sladkovodních želv ve středním Polabí za použití náhradních vajec.

Rus I.: Nově vyhlášené památné stromy na území ORP Kolín.

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Přednáška "Sladkosti na Kolínsku"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku manželů Jouzových, která se koná v úterý 11. června v 17.00 hodin v Zásmukách.
(5.6.2024)

Výstava "Vladimír Jan Hnízdo - Mezi nebem a zemí"

více - Výstava
Zveme Vás na výstavu, pořádanou Římskokatolickou farností Kolín ve spolupráci s Regionálním muzeem v Kolíně, která se koná ve dnech 31. května - 31. srpna.
(28.5.2024)

Přednáška "Pod praporem Special Forces"

více - Přednáška
Zveme Vás do Památníku tří odbojů v Lošanech na přednášku Jaroslava Čvančary, která se koná v sobotu 1. června ve 14.00 hodin.
(28.5.2024)

Přednáška "Bylinky známé i neznámé a jejich kouzlo"

více - Přednáška
Zveme Vás do Kulturního střediska města Pečky na přednášku Martina Spěváčka, zahradníka a chovatele z Muzea lidových staveb v Kouřimi, která se koná ve středu 29. května v 17.00 hodin.
(21.5.2024)