Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • MUZEJNI NOC
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Výběrové řízení na pozici "Kurátor sbírky památek venkovské architektury" | (7. 5. 2024)

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici: „Kurátor sbírky památek venkovské architektury“ (část sbírkového fondu etnografie v Muzeu lidových staveb v Kouřimi).

Požadavky:

Dokončené vysokoškolské vzdělání v oboru památková péče - architektura, památková péče - etnografie/etnologie, nebo památková péče - historie
Prokazatelný odborný zájem o památky venkovské architektury
Zodpovědný přístup ke správě předmětů kulturní hodnoty
Kladný vztah ke kulturnímu dědictví a dobrá orientace ve způsobech prezentace kulturního dědictví
Schopnost samostatné tvůrčí činnosti
Dobré komunikační a didaktické schopnosti
Organizační schopnosti
Dobrá orientace v oblasti muzejnictví a památkové péče
Časová flexibilita (pružná pracovní doba, nárazově nutnost práce o víkendech, svátcích apod.)
Aktivní spolupráce při přípravě národopisných pořadů a dalších doprovodných programů v Muzeu lidových staveb v Kouřimi
Řidičský průkaz – oprávnění skupiny B

Nabízíme:
Pracovní poměr v rozsahu 1,0 úvazku na dobu určitou (možnost změny na pracovní poměr na dobu neurčitou), zařazení do 12. platové třídy dle katalogu prací ve veřejných službách a správě, místo výkonu práce: Kouřim, zahájení pracovního poměru: červen - září 2024.

Přihláška musí obsahovat:
Kontaktní údaje (adresa, telefonické spojení, e-mail)
Strukturovaný životopis
Platný výpis z rejstříku trestů
Kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání

Přihlášky včetně veškerých požadovaných příloh, zasílejte v písemné podobě do 31. 5. 2024 na adresu Regionální muzeum v Kolíně, p. o., Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín 1
Informace na tel.: 603 548 225,

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Přednáška "Bylinky známé i neznámé a jejich kouzlo"

více - Přednáška
Zveme Vás do Kulturního střediska města Pečky na přednášku Martina Spěváčka, zahradníka a chovatele z Muzea lidových staveb v Kouřimi, která se koná ve středu 29. května v 17.00 hodin.
(21.5.2024)

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad Letnice, který se koná v neděli 19. května v 10.00 - 17.00 hodin.
(10.5.2024)

Výběrové řízení na pozici "Kurátor sbírky památek venkovské architektury"

(7.5.2024)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, přibližující zapomenuté svátky a tradice pozdního jara, která je k vidění ve dnech 8. května - 2. června.
(1.5.2024)