Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Prázdniny v muzeu I a II
  • Letní komentované prohlídky historického centra Kolína
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Pokračuje záchrana hradenínské tvrze | (11. 5. 2023)

FotogalerieV loňském roce proběhla další etapa rekonstrukce gotické tvrze v Hradeníně, která se nachází ve správě našeho muzea.

V roce 2022 jsme zahájili záchranu severního křídla, které náleželo k nejohroženějším částem této památky. Hospodářská budova se zachovalým středověkým sklepem, která přiléhá k někdejší obytné věži, původně sloužila jako kuchyně s čeledníkem, a na přelomu 19. a 20. století byla užívána jako chlévy. Po zanedbání údržby v 70. letech 20. století se postupně změnila v ruinu. Nedávná rekonstrukce spočívala v opětovném dozdění zřícené koruny zdiva včetně doplnění chybějících záklenků oken a dveří. Na objektu bylo podle historického vyobrazení z 19. století a zachovalých archivních fotografií zrekonstruováno složité zastřešení, které spočívá v kombinaci valbové střechy, pobité šindelem, a střechy pultové, kryté pálenými taškami. Rekonstrukce byla financována Středočeským krajem a Ministerstvem kultury ČR.

V letošním roce jsme přistoupili k neodkladné rekonstrukci další části západní opěrné zdi příkopu (kontraeskarpy) v sousedství nedávno obnoveného mostu, která hrozila zřícením.

Fotogalerie:

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Prohlídka bartolomějské zvonice a Staré farní školy

více - Prohlídka bartolomějské zvonice a Staré farní školy
V rámci programu Kolínského kulturního léta Vás zveme na prohlídku zvonice a Staré farní školy v areálu chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně s výkladem Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v neděli 28. července v 15.00 hodin.
(21.7.2024)

Od Markéty k Matičkám v kouřimském skanzenu

více - Od Markéty k Matičkám v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 13. července - 8. září.
(4.7.2024)

Léto na vsi

více - Léto na vsi
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, přibližující všední život našich předků, který se koná v sobotu 13. července v 10.00 - 18.00 hodin.
(4.7.2024)

Prázdninová setkání pro rodiny s dětmi

více - Prázdninová setkání pro rodiny s dětmi
Zveme Vás a Vaše děti do Regionálního muzea v Kolíně na výtvarná setkání u příležitosti výstavy obrazů Rudolfa Mazucha a Jana Čarta, která se konají 10. července a 14. srpna.
(3.7.2024)