Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Přednáška
  • Ozdoby dávné doby
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Dny evropského dědictví na Kolínsku | (4. 9. 2021)

Zveme Vás na program Dnů evropského dědictví, který se koná ve dnech 11. - 19. září.

Sobota 11. září

• 10.00 - 17.00 hodin - Veigertovský dům v Kolíně, Červinkovský dům v Kolíně, Dvořákovo muzeum pravěku v Kolíně, areál chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně včetně zvonice, kostnice a Staré farní školy, Muzeum Kouřimska v Kouřimi, chrám sv. Štěpána a zvonice v Kouřimi, Muzeum lidových staveb v Kouřimi, Podlipanské muzeum v Českém Brodě (otevřeno od 11.00 hodin) - otevřeno za symbolické vstupné 1,- Kč.
  • 14.00 hodin - Kostel sv. Jana Křtitele v Kolíně - prohlídka s výkladem Mgr. Vladimíra Rišlinka
  • 16.00 hodin - Veigertovský dům v Kolíně - prohlídka výstavy "Sladkosti na Kolínsku - z historie výroby čokolády, cukrovinek a kávových náhražek" s výkladem Dr. Ladislava Jouzy

Neděle 12. září

• 14.00 hodin - Červinkovský dům v Kolíně - prohlídka výstavy "Umění ve službách reklamy - užitá grafika na Kolínsku" s výkladem Mgr. Petry Hollerové a Mgr. Kristýny Svobodové

Pondělí 13. září

• 16.00 hodin - Chrám sv. Bartoloměje v Kolíně - prohlídka s výkladem Mgr. Vladimíra Rišlinka a Mgr. Jindřicha Záhorky

Úterý 14. září

• 16.00 hodin - Městské opevnění v Kolíně - prohlídka s výkladem Mgr. Vladimíra Rišlinka a Mgr. Jindřicha Záhorky (začátek na nádvoří kolínského zámku)

Čtvrtek 16. září

• 17.00 hodin - Podlipanské muzeum v Českém Brodě - veřejné projednání záměru revitalizace budovy muzea

Pátek 17. září

• 17.00 hodin - Hřbitov v Českém Brodě - pietní akce u hrobu architekta Antonína Balšánka
  • 18.00 hodin - Podlipanské muzeum v Českém Brodě - vernisáž výstavy "Antonín Balšánek"

Sobota 18. září

• 10.00 hodin - Kostel sv. Bartoloměje ve Třebovli - prohlídka s výkladem Mgr. Vladimíra Rišlinka
  • 14.00 hodin - Tvrz v Hradeníně - prohlídka s výkladem Mgr. Vladimíra Rišlinka
  • 19.00 hodin - Chrám sv. Štěpána v Kouřimi - "Pocta sv. Ludmile - patronce Kouřimi", liturgická slavnost, vystavení Kouřimského relikviáře, přednáška o sv. Ludmile

Neděle 19. září

• 10.00 hodin - Židovské ghetto, synagoga a Starý židovský hřbitov v Kolíně - prohlídka s výkladem PhDr. Miroslavy Jouzové, Ph.D. a Dr. Ladislava Jouzy (začátek v Brandlově ulici)

Celkový přehled programu v Kolíně najdete zde.

Celkový přehled programu v Českém Brodě, Kouřimi, Třebovli a Hradeníně najdete zde.

Celkový program Dnů evropského dědictví v České republice najdete zde.

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu

více - Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, který se koná v neděli 28. dubna v 10.00 - 16.00 hodin.
(20.4.2024)

Vernisáž výstav "Ve službách spravedlnosti" a "Antonín Kalina a děti Buchenwaldu"

více - Vernisáž výstav
Zveme Vás do kolínské synagogy na vernisáž výstav, která se koná ve čtvrtek 25. dubna v 17.00 hodin.
(17.4.2024)

Výstava "Plechová historie, aneb domovní tabulky pojišťoven"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která bude pro veřejnost otevřena do 6. října.
(15.4.2024)

Výstava "Koloniál pana Bajzy, aneb historie obchodu"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea Kouřimska v Kouřimi na výstavu, která se koná ve dnech 29. března - 28. října.
(25.3.2024)