Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Prázdniny v muzeu I a II
  • Letní komentované prohlídky historického centra Kolína
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Výběrové řízení na pozici "Kurátor sbírky památek venkovské architektury" | (21. 6. 2021)

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici: „Kurátor sbírky památek venkovské architektury“ (část sbírkového fondu etnografie v Muzeu lidových staveb v Kouřimi).

Požadavky:

Dokončené vysokoškolské vzdělání v oboru památková péče - architektura, památková péče - etnografie/etnologie, nebo památková péče - historie
Prokazatelný odborný zájem o památky venkovské architektury
Zodpovědný přístup ke správě předmětů kulturní hodnoty
Kladný vztah ke kulturnímu dědictví a dobrá orientace ve způsobech prezentace kulturního dědictví
Schopnost samostatné tvůrčí činnosti
Dobré komunikační a didaktické schopnosti
Organizační schopnosti
Dobrá orientace v oblasti muzejnictví a památkové péče
Časová flexibilita (pružná pracovní doba, nárazově nutnost práce o víkendech, svátcích apod.)
Aktivní spolupráce při přípravě národopisných pořadů a dalších doprovodných programů v Muzeu lidových staveb v Kouřimi
Řidičský průkaz – oprávnění skupiny B

Nabízíme:
Pracovní poměr v rozsahu 1,0 úvazku na dobu určitou (možnost změny na pracovní poměr na dobu neurčitou), zařazení do 12. platové třídy dle katalogu prací ve veřejných službách a správě, místo výkonu práce: Kouřim, zahájení pracovního poměru: srpen - říjen 2021

Přihláška musí obsahovat:
Kontaktní údaje (adresa, telefonické spojení, e-mail)
Strukturovaný životopis
Platný výpis z rejstříku trestů
Kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání

Přihlášky včetně veškerých požadovaných příloh, zasílejte v písemné podobědo 30. 7. 2021 na adresu Regionální muzeum v Kolíně, p. o., Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín 1
Informace na tel.: 603 548 225,

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Od Markéty k Matičkám v kouřimském skanzenu

více - Od Markéty k Matičkám v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 13. července - 8. září.
(4.7.2024)

Léto na vsi

více - Léto na vsi
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, přibližující všední život našich předků, který se koná v sobotu 13. července v 10.00 - 18.00 hodin.
(4.7.2024)

Prázdninová setkání pro rodiny s dětmi

více - Prázdninová setkání pro rodiny s dětmi
Zveme Vás a Vaše děti do Regionálního muzea v Kolíně na výtvarná setkání u příležitosti výstavy obrazů Rudolfa Mazucha a Jana Čarta, která se konají 10. července a 14. srpna.
(3.7.2024)

Rozhovor s Petrou Hollerovou

více - Rozhovor s Petrou Hollerovou
V červnovém vydání Zpravodaje města Kolína vyšel rozhovor s kurátorkou sbírky výtvarného umění Regionálního muzea v Kolíně Mgr. Petrou Hollerovou.
(25.6.2024)