Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Přednáška
  • Ozdoby dávné doby
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Koncert pro všechny dobré rodáky | (16. 8. 2019)

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na koncert kapely Krajanka Václava Hlaváčka, který se koná v neděli 25. srpna ve 14.00 hodin.

Koncert je určen všem milovníkům dechové hudby. Oblíbené melodie v podání populární dechovky Krajanka budou znít pod širým nebem na „návsi“ skanzenu, obklopené krásnými historickými staveními.

KRAJANKA je dechová kapela špičkových profesionálních muzikantů z Prahy. Vznikla v roce 1990 a od počátku je kapelníkem Krajanky Václav Hlaváček. Koncerty doma i v zahraničí, účinkování v televizi a rozhlase, řada Mg kazet a CD disků a vítězství ve finále Polka-fest 1993 hovoří o úspěších, které zařadily Krajanku mezi špičkové dechové orchestry Čech a Moravy. Muzikanti a zpěváci vytvářejí báječnou atmosféru. Tím si Krajanka, která má v repertoáru jak lidové písničky, tak i dixi a tradicionály získává přízeň stále více posluchačů.

Koncert navazuje na oblíbený festival Kouřimská skála, který vyvrcholí předchozího dne - v sobotu 24. 8. Pro všechny návštěvníky festivalu platí sleva 50% ze vstupného na koncert, do skanzenu, Muzea Kouřimska a kostela sv. Štěpána.

Od 13 hodin do konce koncertu bude pro návštěvníky připraveno točené pivo, nealkoholické nápoje a další občerstvení ve starobylé hospodě zvané Šperkovna.

V případě nepříznivého počasí proběhne koncert v impozantní polygonální stodole z Durdic.

Vstupné 80 Kč, snížené 40 Kč

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu

více - Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, který se koná v neděli 28. dubna v 10.00 - 16.00 hodin.
(20.4.2024)

Vernisáž výstav "Ve službách spravedlnosti" a "Antonín Kalina a děti Buchenwaldu"

více - Vernisáž výstav
Zveme Vás do kolínské synagogy na vernisáž výstav, která se koná ve čtvrtek 25. dubna v 17.00 hodin.
(17.4.2024)

Výstava "Plechová historie, aneb domovní tabulky pojišťoven"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která bude pro veřejnost otevřena do 6. října.
(15.4.2024)

Výstava "Koloniál pana Bajzy, aneb historie obchodu"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea Kouřimska v Kouřimi na výstavu, která se koná ve dnech 29. března - 28. října.
(25.3.2024)