Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • MUZEJNI NOC
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Budova Dvořákova muzea pravěku získala nová okna | (27. 2. 2019)

FotogalerieNedávno byla dokončena výměna oken v budově Dvořákova muzea pravěku - někdejší Nové farní škole v Brandlově ulici.

Město Kolín, které je majitelem domu, přistoupilo ke kompletní výměně více než třech desítek oken v ceně téměř jednoho milionu korun. Nová okna byla zhotovena podle nezachovalých okenních výplní z 19. století, jejichž původní podobu dokumentují archivní fotografie. Nahradila dožilá a poškozená okna ze 60. let 20. století, která neodpovídala historické hodnotě památkově chráněného domu. Z oken v přízemí byly zároveň odstraněny nevzhledné novodobé vnější mříže. Došlo tak ke zdůraznění půvabu tohoto krásného místa v areálu chrámu sv. Bartoloměje.

Fotogalerie:

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Přednáška "Bylinky známé i neznámé a jejich kouzlo"

více - Přednáška
Zveme Vás do Kulturního střediska města Pečky na přednášku Martina Spěváčka, zahradníka a chovatele z Muzea lidových staveb v Kouřimi, která se koná ve středu 29. května v 17.00 hodin.
(21.5.2024)

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad Letnice, který se koná v neděli 19. května v 10.00 - 17.00 hodin.
(10.5.2024)

Výběrové řízení na pozici "Kurátor sbírky památek venkovské architektury"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici: „Kurátor sbírky památek venkovské architektury“ (část sbírkového fondu etnografie v Muzeu lidových staveb v Kouřimi).
(7.5.2024)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, přibližující zapomenuté svátky a tradice pozdního jara, která je k vidění ve dnech 8. května - 2. června.
(1.5.2024)