Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • MUZEJNI NOC
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Veigertovský dům září opravenou fasádou | (11. 9. 2015)

FotogalerieV letních měsících výrazně pokračila rekonstrukce hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně.

Hlavní průčelí domu již září zrekonstruovanou štukovou fasádou v kombinaci modrošedé a světle šedé barvy. Vyměněna byla také všechna okna, která byla zhotovena podle původního stavu z poloviny 19. století. V interiérech bylo dokončeno restaurování barokní štukové výzdoby a nástěnných maleb z 19. století. Na nádvoří domu probíhá výstavba nové budovy s víceúčelovým sálem, depozitáři, knihovnou historického oddělení a výtahem, který umožní bezbariérový přístup do většiny prostor v horních podlažích.

Fotogalerie:

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Přednáška "Bylinky známé i neznámé a jejich kouzlo"

více - Přednáška
Zveme Vás do Kulturního střediska města Pečky na přednášku Martina Spěváčka, zahradníka a chovatele z Muzea lidových staveb v Kouřimi, která se koná ve středu 29. května v 17.00 hodin.
(21.5.2024)

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad Letnice, který se koná v neděli 19. května v 10.00 - 17.00 hodin.
(10.5.2024)

Výběrové řízení na pozici "Kurátor sbírky památek venkovské architektury"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici: „Kurátor sbírky památek venkovské architektury“ (část sbírkového fondu etnografie v Muzeu lidových staveb v Kouřimi).
(7.5.2024)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, přibližující zapomenuté svátky a tradice pozdního jara, která je k vidění ve dnech 8. května - 2. června.
(1.5.2024)