Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Prázdniny v muzeu I a II
  • Letní komentované prohlídky historického centra Kolína
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Probíhá rekonstrukce a dostavba Veigertovského domu | (2. 4. 2015)

FotogalerieStavební práce na hlavní budově našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně jsou v plném proudu.

Na nádvoří domu probíhá zakládání přístavby pro víceúčelový sál, depozitáře, pracovnu a knihovnu historického oddělení, které je spojeno s náročným odtěžením skalního masivu. Čilý stavební ruch panuje také uvnitř vlastního historického domu. V podkroví vznikají kanceláře pro zaměstnance muzea a depozitář přírodovědného oddělení. V celém domě jsou prováděny zednické práce a rozvody sítí, ve druhém patře se již zřetelně rýsuje prostor budoucího sálu pro pořádání krátkodobých výstav. V místnostech prvního patra restaurátoři postupně odkrývají historické nástěnné malby. Velkou radost máme zvláště z krásných maleb s motivem šinoaserií, které se objevují v jedné z místností, obrácené do Karlova náměstí. Jejich půvab plně vynikne teprve v další fázi po upevnění barevných vrstev a provedení zcelujících retuší. Do své původní krásy se vrací také členitý prostor rozlehlých středověkých sklepů, jejichž stěny již byly zbaveny ohavného cementového nástřiku z doby poslední opravy.

Fotogalerie:

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Prohlídka bartolomějské zvonice a Staré farní školy

více - Prohlídka bartolomějské zvonice a Staré farní školy
V rámci programu Kolínského kulturního léta Vás zveme na prohlídku zvonice a Staré farní školy v areálu chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně s výkladem Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v neděli 28. července v 15.00 hodin.
(21.7.2024)

Od Markéty k Matičkám v kouřimském skanzenu

více - Od Markéty k Matičkám v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 13. července - 8. září.
(4.7.2024)

Léto na vsi

více - Léto na vsi
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, přibližující všední život našich předků, který se koná v sobotu 13. července v 10.00 - 18.00 hodin.
(4.7.2024)

Prázdninová setkání pro rodiny s dětmi

více - Prázdninová setkání pro rodiny s dětmi
Zveme Vás a Vaše děti do Regionálního muzea v Kolíně na výtvarná setkání u příležitosti výstavy obrazů Rudolfa Mazucha a Jana Čarta, která se konají 10. července a 14. srpna.
(3.7.2024)