Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška Hollerová 18.6.2024
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Probíhá rekonstrukce a dostavba Veigertovského domu | (2. 4. 2015)

FotogalerieStavební práce na hlavní budově našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně jsou v plném proudu.

Na nádvoří domu probíhá zakládání přístavby pro víceúčelový sál, depozitáře, pracovnu a knihovnu historického oddělení, které je spojeno s náročným odtěžením skalního masivu. Čilý stavební ruch panuje také uvnitř vlastního historického domu. V podkroví vznikají kanceláře pro zaměstnance muzea a depozitář přírodovědného oddělení. V celém domě jsou prováděny zednické práce a rozvody sítí, ve druhém patře se již zřetelně rýsuje prostor budoucího sálu pro pořádání krátkodobých výstav. V místnostech prvního patra restaurátoři postupně odkrývají historické nástěnné malby. Velkou radost máme zvláště z krásných maleb s motivem šinoaserií, které se objevují v jedné z místností, obrácené do Karlova náměstí. Jejich půvab plně vynikne teprve v další fázi po upevnění barevných vrstev a provedení zcelujících retuší. Do své původní krásy se vrací také členitý prostor rozlehlých středověkých sklepů, jejichž stěny již byly zbaveny ohavného cementového nástřiku z doby poslední opravy.

Fotogalerie:

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Přednáška "Sladkosti na Kolínsku"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku manželů Jouzových, která se koná v úterý 11. června v 17.00 hodin v Zásmukách.
(5.6.2024)

Výstava "Vladimír Jan Hnízdo - Mezi nebem a zemí"

více - Výstava
Zveme Vás na výstavu, pořádanou Římskokatolickou farností Kolín ve spolupráci s Regionálním muzeem v Kolíně, která se koná ve dnech 31. května - 31. srpna.
(28.5.2024)

Přednáška "Pod praporem Special Forces"

více - Přednáška
Zveme Vás do Památníku tří odbojů v Lošanech na přednášku Jaroslava Čvančary, která se koná v sobotu 1. června ve 14.00 hodin.
(28.5.2024)

Přednáška "Bylinky známé i neznámé a jejich kouzlo"

více - Přednáška
Zveme Vás do Kulturního střediska města Pečky na přednášku Martina Spěváčka, zahradníka a chovatele z Muzea lidových staveb v Kouřimi, která se koná ve středu 29. května v 17.00 hodin.
(21.5.2024)