Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Lichtenštejnové
  • Od hospodyňky k femme fatale
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína
  • Ozdoby dávné doby

Probíhá rekonstrukce a dostavba Veigertovského domu | (2. 4. 2015)

FotogalerieStavební práce na hlavní budově našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně jsou v plném proudu.

Na nádvoří domu probíhá zakládání přístavby pro víceúčelový sál, depozitáře, pracovnu a knihovnu historického oddělení, které je spojeno s náročným odtěžením skalního masivu. Čilý stavební ruch panuje také uvnitř vlastního historického domu. V podkroví vznikají kanceláře pro zaměstnance muzea a depozitář přírodovědného oddělení. V celém domě jsou prováděny zednické práce a rozvody sítí, ve druhém patře se již zřetelně rýsuje prostor budoucího sálu pro pořádání krátkodobých výstav. V místnostech prvního patra restaurátoři postupně odkrývají historické nástěnné malby. Velkou radost máme zvláště z krásných maleb s motivem šinoaserií, které se objevují v jedné z místností, obrácené do Karlova náměstí. Jejich půvab plně vynikne teprve v další fázi po upevnění barevných vrstev a provedení zcelujících retuší. Do své původní krásy se vrací také členitý prostor rozlehlých středověkých sklepů, jejichž stěny již byly zbaveny ohavného cementového nástřiku z doby poslední opravy.

Fotogalerie:

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

V muzeu jsme otevřeli první část stálé expozice "Svět hmyzu"

více - V muzeu jsme otevřeli první část stálé expozice
Ve čtvrtek 8. února byla ve Veigertovském domě zpřístupněna nová entomologická expozice, která je první stálou přírorovědnou expozicí v dějinách našeho muzea
(14.2.2024)

Výběrové řízení na pozici "Ekonom - hlavní účetní"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Ekonom - hlavní účetní".
(5.2.2024)

Masopust v kouřimském skanzenu

více - Masopust v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Masopust", který se koná v neděli 11. února v 10.00 - 16.00 hodin.
(4.2.2024)

Přednáška "Více světla! Od oleje k elektřině v Kolíně a okolí"

více - Přednáška
Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku historika RSDr. Ladislava Jouzy, která se koná ve středu 7. února v 17.00 hodin.
(30.1.2024)