Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Lichtenštejnové
  • Od hospodyňky k femme fatale
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína
  • Ozdoby dávné doby

Ve Veigertovském domě probíhá restaurátorský průzkum | (14. 1. 2015)

FotogalerieV hlavní budově našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně se připravuje odkrytí a restaurování historických nástěnných maleb.

V rámci probíhajícího restaurátorského průzkumu bylo zjištěno, že téměř ve všech interiérech prvního patra Veigertovského domu se pod mnoha vrstvami pozdějších nátěrů zachovaly dekorativní nástěnné malby z 18. a 19. století. Umělecky nejkvalitnější výzdoba se nachází na klenbách dvou místností v průčelním traktu budovy. Zde a v dalších prostorách prvního patra budou v rámci probíhající obnovy domu nástěnné malby odkryty, zrestaurovány a doplněny, a tak významně obohatí plánovanou muzejní expozici o dějinách Kolína. Na klenbách průjezdu a dvou hlavních místností v přízemí budou restaurovány zachovalé historické omítky s renesanční a barokní štukovou výzdobou.
Fotogalerie:

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

V muzeu jsme otevřeli první část stálé expozice "Svět hmyzu"

více - V muzeu jsme otevřeli první část stálé expozice
Ve čtvrtek 8. února byla ve Veigertovském domě zpřístupněna nová entomologická expozice, která je první stálou přírorovědnou expozicí v dějinách našeho muzea
(14.2.2024)

Výběrové řízení na pozici "Ekonom - hlavní účetní"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Ekonom - hlavní účetní".
(5.2.2024)

Masopust v kouřimském skanzenu

více - Masopust v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Masopust", který se koná v neděli 11. února v 10.00 - 16.00 hodin.
(4.2.2024)

Přednáška "Více světla! Od oleje k elektřině v Kolíně a okolí"

více - Přednáška
Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku historika RSDr. Ladislava Jouzy, která se koná ve středu 7. února v 17.00 hodin.
(30.1.2024)