Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Přednáška
  • Ozdoby dávné doby
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Uskutečnili jsme výlet do Berlína | (10. 11. 2014)

V sobotu 8. listopadu se za krásného podzimního počasí konal výlet do Berlína, který naše muzeum pořádalo u příležitosti probíhající výstavy "Poklady starého Egypta".

Exkurze se ovšem zdaleka netýkala pouze staroegyptského umění. Cestou do Berlína jsme se seznámili s historií a urbanismem německé metropole prostřednictvím zajímavého výkladu Mgr. Vladimíra Rišlinka a Mgr. Jindřicha Záhorky.

První částí programu v samotném centru Berlína byla návštěva Muzejního ostrova, který je zapsán do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Muzejní ostrov je komplexem pěti berlínských státních muzeí, kde jsme si kromě egyptského umění v Novém muzeu mohli prohlédnout i sbírky dokumentující kulturní vývoj evropských i mimoevropských civilizací.

Odpoledne jsme se s historiky umění vypravili do berlínských ulic. Zájemci o stavební památky od středověku do 19. století absolvovali trasu s výkladem Mgr. Vladimíra Rišlinka. Druhá skupina se vydala s Mgr. Jindřichem Záhorkou na procházku tematicky zaměřenou na Berlín 20. století.

Fotografie z výletu najdete zde.

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu

více - Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, který se koná v neděli 28. dubna v 10.00 - 16.00 hodin.
(20.4.2024)

Vernisáž výstav "Ve službách spravedlnosti" a "Antonín Kalina a děti Buchenwaldu"

více - Vernisáž výstav
Zveme Vás do kolínské synagogy na vernisáž výstav, která se koná ve čtvrtek 25. dubna v 17.00 hodin.
(17.4.2024)

Výstava "Plechová historie, aneb domovní tabulky pojišťoven"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která bude pro veřejnost otevřena do 6. října.
(15.4.2024)

Výstava "Koloniál pana Bajzy, aneb historie obchodu"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea Kouřimska v Kouřimi na výstavu, která se koná ve dnech 29. března - 28. října.
(25.3.2024)