Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Lichtenštejnové
  • Od hospodyňky k femme fatale
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína
  • Ozdoby dávné doby

Probíhá rekonstrukce Veigertovského domu | (20. 10. 2014)

FotogalerieRekonstrukce hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně je v plném proudu.

Na nádvoří historického Veigertovského domu byl dokončen archeologický výzkum. Po odebrání horních vrstev zeminy vystoupil na povrch mohutný skalní masiv, jehož část bude nutné odtěžit pro založení přístavby s muzejními depozitáři, víceúčelovým sálem a knihovnou historického oddělení. V domě samotném byla zahájena sanace těžce poškozených konstrukcí krovu a provedena první část bouracích prací. Došlo již k částečnému otevření zazděných arkád do nádvoří a odstranění necitlivých novodobých vestaveb v místnostech přízemí a druhého patra. V západním traktu druhého patra vzniká po vybourání novodobých příček prostor budoucího sálu pro pořádání krátkodobých výstav.

Rekonstrukce a dostavba domu by měla být dokončena v polovině roku 2015.

Fotogalerie:

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

V muzeu jsme otevřeli první část stálé expozice "Svět hmyzu"

více - V muzeu jsme otevřeli první část stálé expozice
Ve čtvrtek 8. února byla ve Veigertovském domě zpřístupněna nová entomologická expozice, která je první stálou přírorovědnou expozicí v dějinách našeho muzea
(14.2.2024)

Výběrové řízení na pozici "Ekonom - hlavní účetní"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Ekonom - hlavní účetní".
(5.2.2024)

Masopust v kouřimském skanzenu

více - Masopust v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Masopust", který se koná v neděli 11. února v 10.00 - 16.00 hodin.
(4.2.2024)

Přednáška "Více světla! Od oleje k elektřině v Kolíně a okolí"

více - Přednáška
Zveme Vás do Kulturního střediska Pečky na přednášku historika RSDr. Ladislava Jouzy, která se koná ve středu 7. února v 17.00 hodin.
(30.1.2024)