Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška Hollerová 18.6.2024
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Probíhá rekonstrukce Veigertovského domu | (20. 10. 2014)

FotogalerieRekonstrukce hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně je v plném proudu.

Na nádvoří historického Veigertovského domu byl dokončen archeologický výzkum. Po odebrání horních vrstev zeminy vystoupil na povrch mohutný skalní masiv, jehož část bude nutné odtěžit pro založení přístavby s muzejními depozitáři, víceúčelovým sálem a knihovnou historického oddělení. V domě samotném byla zahájena sanace těžce poškozených konstrukcí krovu a provedena první část bouracích prací. Došlo již k částečnému otevření zazděných arkád do nádvoří a odstranění necitlivých novodobých vestaveb v místnostech přízemí a druhého patra. V západním traktu druhého patra vzniká po vybourání novodobých příček prostor budoucího sálu pro pořádání krátkodobých výstav.

Rekonstrukce a dostavba domu by měla být dokončena v polovině roku 2015.

Fotogalerie:

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Přednáška "Sladkosti na Kolínsku"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku manželů Jouzových, která se koná v úterý 11. června v 17.00 hodin v Zásmukách.
(5.6.2024)

Výstava "Vladimír Jan Hnízdo - Mezi nebem a zemí"

více - Výstava
Zveme Vás na výstavu, pořádanou Římskokatolickou farností Kolín ve spolupráci s Regionálním muzeem v Kolíně, která se koná ve dnech 31. května - 31. srpna.
(28.5.2024)

Přednáška "Pod praporem Special Forces"

více - Přednáška
Zveme Vás do Památníku tří odbojů v Lošanech na přednášku Jaroslava Čvančary, která se koná v sobotu 1. června ve 14.00 hodin.
(28.5.2024)

Přednáška "Bylinky známé i neznámé a jejich kouzlo"

více - Přednáška
Zveme Vás do Kulturního střediska města Pečky na přednášku Martina Spěváčka, zahradníka a chovatele z Muzea lidových staveb v Kouřimi, která se koná ve středu 29. května v 17.00 hodin.
(21.5.2024)