Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Prázdniny v muzeu I a II
  • Letní komentované prohlídky historického centra Kolína
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Středočeský kraj se stal jediným majitelem Veigertovského domu | (16. 12. 2013)

Po dvou desítkách let se letos konečně podařilo vykoupit spoluvlastnický podíl ve Veigertovském domě na Karlově náměstí v Kolíně.

Od podzimních měsíců je výhradním vlastníkem domu čp. 8 Středočeský kraj, který našemu muzeu udělil právo hospodaření s tímto majetkem. 5/18 této historické budovy bylo v roce 1992 vydáno v restituci soukromým majitelům, čímž bylo v podstatě znemožněno její využívání. Po nedokončené rekonstrukci z 80. let 20. století tento dům, který v minulosti sloužil jako hlavní budova Regionálního muzea, bez jakéhokoliv užitku chátral. V souvislosti s vykoupením spoluvlastnického podílu Středočeským krajem byl zpracován projekt celkové obnovy domu pro potřeby naší instituce, přičemž v říjnu tohoto roku byla podána žádost o poskytnutí dotace z fondů Evropské unie.

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Prohlídka bartolomějské zvonice a Staré farní školy

více - Prohlídka bartolomějské zvonice a Staré farní školy
V rámci programu Kolínského kulturního léta Vás zveme na prohlídku zvonice a Staré farní školy v areálu chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně s výkladem Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v neděli 28. července v 15.00 hodin.
(21.7.2024)

Od Markéty k Matičkám v kouřimském skanzenu

více - Od Markéty k Matičkám v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 13. července - 8. září.
(4.7.2024)

Léto na vsi

více - Léto na vsi
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, přibližující všední život našich předků, který se koná v sobotu 13. července v 10.00 - 18.00 hodin.
(4.7.2024)

Prázdninová setkání pro rodiny s dětmi

více - Prázdninová setkání pro rodiny s dětmi
Zveme Vás a Vaše děti do Regionálního muzea v Kolíně na výtvarná setkání u příležitosti výstavy obrazů Rudolfa Mazucha a Jana Čarta, která se konají 10. července a 14. srpna.
(3.7.2024)