Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Prázdniny v muzeu I a II
  • Letní komentované prohlídky historického centra Kolína
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Mladí muzejníci si zkusili být dítětem monarchie | (22. 4. 2013)

FotogalerieAni zamračené nebe a padající kapky deště nezabránily dětem z Klubu mladých muzejníků navštívit nejvýznamnější českou muzejní instituci – Národní muzeum v Praze.

V sobotu 20. dubna si na Václavském náměstí prohlédly historickou hlavní budovu a pak zavítaly do Nové budovy Národního muzea na interaktivní výstavu Dětský svět za císaře pána, která je součástí výstavního cyklu Monarchie. Malí muzejníci se nechali vtáhnout do světa dětí 2. poloviny 19. století, a za doprovodu autorky výstavy PhDr. Vandy Marešové se seznámili s fenoménem dětské kultury přibližující nejen narození, křest a školní docházku, ale také hry, hračky, oblečení, či nepříliš veselá témata jako byly nemoci, smrt či dětská práce. Muzejníci nasáli atmosféru dávných časů a na vlastní kůži si vyzkoušeli, jaké to bylo být dítětem monarchie. Mohli si přebalit panenku, klečet na hrachu, obléknout si dobový oděv nebo vyzkoušet některé hračky. V rámci doprovodného programu děti také navštívily šperkařskou a výtvarnou dílnu, zahrály si maňáskové divadlo, odpočinuly si u projekce Karafiátových Broučků, zasoutěžily ve cvrnkání kuliček, a někteří odvážlivci se dokonce zúčastnili i výuky dobových tanců pod vedením kostýmovaných tanečníků. Domů si děti odvážely nejen své podařené výrobky, ale také vědomí, že muzeum může být místem poznání i zábavy současně.
Fotogalerie:

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Od Markéty k Matičkám v kouřimském skanzenu

více - Od Markéty k Matičkám v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 13. července - 8. září.
(4.7.2024)

Léto na vsi

více - Léto na vsi
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, přibližující všední život našich předků, který se koná v sobotu 13. července v 10.00 - 18.00 hodin.
(4.7.2024)

Prázdninová setkání pro rodiny s dětmi

více - Prázdninová setkání pro rodiny s dětmi
Zveme Vás a Vaše děti do Regionálního muzea v Kolíně na výtvarná setkání u příležitosti výstavy obrazů Rudolfa Mazucha a Jana Čarta, která se konají 10. července a 14. srpna.
(3.7.2024)

Rozhovor s Petrou Hollerovou

více - Rozhovor s Petrou Hollerovou
V červnovém vydání Zpravodaje města Kolína vyšel rozhovor s kurátorkou sbírky výtvarného umění Regionálního muzea v Kolíně Mgr. Petrou Hollerovou.
(25.6.2024)