Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Prázdniny v muzeu I a II
  • Letní komentované prohlídky historického centra Kolína
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Krajské zastupitelstvo schválilo odkoupení podílu ve Veigertovském domě | (12. 3. 2013)

Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém zasedání v pondělí 11. března rozhodlo o vyřešení majetkoprávních vztahů k hlavní budově našeho muzea.

V nejbližší době dojde k uzavření kupní smlouvy na 5/18 domu čp. 8, které jsou od 90. let 20. století majetkem restituentů. Po dvou desítkách let se tak konečně podaří vyřešit svízelnou situaci stran spoluvlastnictví tohoto objektu, který byl historicky hlavním působištěm Regionálního muzea v Kolíně. Veigertovský dům na Karlově náměstí je již třicet let uzavřen z důvodu nedokončené rekonstrukce a bez využití nezadržitelně chátrá.

V letošním roce bude v závislosti na získání dotace z fondu Evropské unie zahájen mimořádně rozsáhlý projekt rekonstrukce a dostavby domu, v němž kromě odpovídajícího zázemí pro návštěvníky i zaměstnance najdou své místo nové historické a přírodovědné expozice a muzejní knihovna. Ke zpřístupnění budovy by mělo dojít v roce 2015.

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Od Markéty k Matičkám v kouřimském skanzenu

více - Od Markéty k Matičkám v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 13. července - 8. září.
(4.7.2024)

Léto na vsi

více - Léto na vsi
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, přibližující všední život našich předků, který se koná v sobotu 13. července v 10.00 - 18.00 hodin.
(4.7.2024)

Prázdninová setkání pro rodiny s dětmi

více - Prázdninová setkání pro rodiny s dětmi
Zveme Vás a Vaše děti do Regionálního muzea v Kolíně na výtvarná setkání u příležitosti výstavy obrazů Rudolfa Mazucha a Jana Čarta, která se konají 10. července a 14. srpna.
(3.7.2024)

Rozhovor s Petrou Hollerovou

více - Rozhovor s Petrou Hollerovou
V červnovém vydání Zpravodaje města Kolína vyšel rozhovor s kurátorkou sbírky výtvarného umění Regionálního muzea v Kolíně Mgr. Petrou Hollerovou.
(25.6.2024)