Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • Lichtenštejnové
  • Od hospodyňky k femme fatale
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína
  • Ozdoby dávné doby

Podzimní prázdniny Klubu mladých muzejníků | (31. 10. 2012)

FotogalerieVe čtvrtek 25. října členové Klubu mladých muzejníků navštívili výstavu Zpátky ke stromům a vyrazili do přírody se zoologem kolínského muzea ing. Rusem.

O podzimních prázdninách jsme v kolínském muzeu připravili program pro členy Klubu mladých muzejníků, kteří se zúčastnili v létě pilotního projektu Muzejního tábora. Ve čtvrtek dopoledne se účastníci sešli v prostorách výstavy Zpátky ke stromům. Po úvodní diskusi s lektorkou Ilonou Boháčkovou a zoologem Ivo Rusem si vyzkoušeli všechny interaktivní prvky, které jsou ve výstavě. Zahráli si lesní pexeso, poznávali ptáky, motýly nebo listy a plody stromů.

Po svačině společně vyrazili do kolínského lesoparku v Borkách. V kulisách barevné podzimní přírody si užili příjemné odpoledne, při kterém se dozvěděli mnoho zajímavého. Procházeli i nově opravenou naučnou stezku, která byla vodítkem při poznávání přírody.

Zakončení odpolední vycházky proběhlo stylově na dětském hřišti.

Fotogalerie:
výstava Zpátky ke stromům výstava Zpátky ke stromům výstava Zpátky ke stromům výstava Zpátky ke stromům Na vycházce v Borkách se zoologem ing. Rusem Na vycházce v Borkách Na vycházce v Borkách Na vycházce v Borkách Na vycházce v Borkách Na vycházce v Borkách

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu

více - Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, který se koná v neděli 28. dubna v 10.00 - 16.00 hodin.
(20.4.2024)

Vernisáž výstav "Ve službách spravedlnosti" a "Antonín Kalina a děti Buchenwaldu"

více - Vernisáž výstav
Zveme Vás do kolínské synagogy na vernisáž výstav, která se koná ve čtvrtek 25. dubna v 17.00 hodin.
(17.4.2024)

Výstava "Plechová historie, aneb domovní tabulky pojišťoven"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která bude pro veřejnost otevřena do 6. října.
(15.4.2024)

Výstava "Koloniál pana Bajzy, aneb historie obchodu"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea Kouřimska v Kouřimi na výstavu, která se koná ve dnech 29. března - 28. října.
(25.3.2024)