Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Přednáška
  • Ozdoby dávné doby
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Doprovodný program ke Dnům evropského dědictví | (2. 9. 2012)

Tak jako každoročně jsme pro Vás u příležitosti Dnů evropského dědictví připravili bohatý doprovodný program, který se koná ve dnech 8. - 16. září.

Sobota 8. září

10.00 Kostel sv. Gotharda v Českém Brodě - komentovaná prohlídka - PhDr. Vladimír Jakub Mrvík

13.00 Kostel sv. Havla ve Štolmíři - komentovaná prohlídka - PhDr. Vladimír Jakub Mrvík

15.00 Kostel sv. Bartoloměje v Bylanech u Českého Brodu - komentovaná prohlídka - PhDr. Vladimír Jakub Mrvík

Neděle 9. září

10.00 Městské divadlo v Kolíně - komentovaná prohlídka a přednáška "Moderní architektura v Kolíně - Mgr. Klára Zubíková, Mgr. Martin Zubík

14.00 Vycházka po stopách Františka Kmocha v Kolíně - začátek před Městským informačním centrem - RSDr. Ladislav Jouza, PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D.

Pondělí 10. září

16.00 Řepařskou drážkou za Františkem Horským - komentovaná prohlídka, začátek ve stanici Řepařské drážky v Kolíně - RSDr. Ladislav Jouza, PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D.

Úterý 11. září

16.00 Kostel sv. Víta v Kolíně - komentovaná prohlídka - Mgr. Vladimír Rišlink, Mgr. Jindřich Záhorka

Středa 12. září

16.00 Kostel sv. Jana Křtitele v Kolíně - komentovaná prohlídka - Mgr. Vladimír Rišlink

Čtvrtek 13. září

16.00 Mětské opevnění a mlýny v Kolíně - komentovaná prohlídka, začátek před Městským informačním centrem - Mgr. Jindřich Záhorka, PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D.

Pátek 14. září

16.00 Zámek v Kolíně - komentovaná prohlídka - Mgr. Vladimír Rišlink

Neděle 16. září

10.00 Památky židovského ghetta v Kolíně - komentovaná prohlídka, začátek před Regionálním muzeem v Brandlově ulici - RSDr. Ladislav Jouza, Mgr. Klára Zubíková

14.00 Kapucínský kostel Nejsvětější Trojice v Kolíně - kometovaná prohlídka - PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D.

14.00 Památky města Kouřim - komentovaná prohlídka, začátek před Muzeem Kouřimska - Mgr. Vladimír Rišlink

16.00 Muzeum lidových staveb v Kouřimi - požehnání přeneseného kříže a specializovaná prohlídka muzea s prezentací záměru jeho dostavby - Mgr. Vladimír Rišlink

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu

více - Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, který se koná v neděli 28. dubna v 10.00 - 16.00 hodin.
(20.4.2024)

Vernisáž výstav "Ve službách spravedlnosti" a "Antonín Kalina a děti Buchenwaldu"

více - Vernisáž výstav
Zveme Vás do kolínské synagogy na vernisáž výstav, která se koná ve čtvrtek 25. dubna v 17.00 hodin.
(17.4.2024)

Výstava "Plechová historie, aneb domovní tabulky pojišťoven"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která bude pro veřejnost otevřena do 6. října.
(15.4.2024)

Výstava "Koloniál pana Bajzy, aneb historie obchodu"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea Kouřimska v Kouřimi na výstavu, která se koná ve dnech 29. března - 28. října.
(25.3.2024)