Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Přednáška
  • Ozdoby dávné doby
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Návštěva členů rodu Lichtenštejnů na Kolínsku | (5. 6. 2012)

Fotogalerie31. května navštívili Kolín a Křečhoř princ Constantin Ferdinand Maria von Liechtenstein a velvyslankyně Lichtenštejnského knížectví ve Vídni princezna Maria-Pia Kothbauer - Liechtenstein.

Slavnostního přijetí na kolínské radnici a u památníku bitvy u Kolína v Křečhoři se zúčastnili také zástupci našeho muzea - ředitel Mgr. Vladimír Rišlink a historik RSDr. Ladislav Jouza.

Na území našeho regionu byl knížecí rod Lichtenštejnů od 17. do 19. století držitelem panství Kostelec nad Černými lesy, Škvorec, Kounice, Rataje nad Sázavou, Plaňany a Radim, až do konce 20. let 20. století mu patřil značný pozemkový majetek na Černokostelecku, Českobrodsku, Kouřimsku a Uhlířskojanovicku.

Reportáž o návštěvě v Kolínském deníku

Fotogalerie:
Pavel Juřík, Maria-Pia Kothbauer - Liechtenstein a Constantin Ferdinad Maria von Liechtenstein u památníku bitvy u Kolína U památníku bitvy u Kolína Pavel Juřík, Constantin Ferdinand Maria von Liechtenstein a Vít Rakušan Na kolínském náměstí Petr Král, Pavel Juřík, Ladislav Jouza, Constantin Ferdinad Maria von Liechtenstein a Maria-Pia Kothbauer - Liechtenstein u památníku bitvy u Kolína prohlídka chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně návštěva v Kolíně u památníku bitvy u Kolína u památníku bitvy u Kolína

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu

více - Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, který se koná v neděli 28. dubna v 10.00 - 16.00 hodin.
(20.4.2024)

Vernisáž výstav "Ve službách spravedlnosti" a "Antonín Kalina a děti Buchenwaldu"

více - Vernisáž výstav
Zveme Vás do kolínské synagogy na vernisáž výstav, která se koná ve čtvrtek 25. dubna v 17.00 hodin.
(17.4.2024)

Výstava "Plechová historie, aneb domovní tabulky pojišťoven"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která bude pro veřejnost otevřena do 6. října.
(15.4.2024)

Výstava "Koloniál pana Bajzy, aneb historie obchodu"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea Kouřimska v Kouřimi na výstavu, která se koná ve dnech 29. března - 28. října.
(25.3.2024)