Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Přednáška
  • Ozdoby dávné doby
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

MEZINÁRODNÍ DEN PAMÁTEK A HISTORICKÝCH SÍDEL | (12. 4. 2012)

U příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel jsme pro Vás ve středu 18. dubna připravili komentované prohlídky a zvýhodněné vstupy do památkových objektů ve správě našeho muzea.

Za symbolické vstupné 1,- Kč je tento den pro veřejnost otevřen Červinkovský dům a Stará farní škola, přičemž v 16.00 hodin začínají prohlídky těchto památek s výkladem historiků Mgr. Vladimíra Rišlinka a RSDr. Ladislava Jouzy. Budova Dvořákova muzea Kolínska v pravěku je bohužel uzavřena z důvodu probíhající reinstalace stálé expozice.

Za symbolické vstupné 1,- Kč je 18. dubna pro veřejnost otevřeno také Podlipanské muzeum v Českém Brodě a Muzeum Kouřimska v Kouřimi. Prohlídka českobrodského muzea s výkladem historika PhDr. Vladimíra J. Mrvíka začíná v 16.00 hodin.

Mimořádně bude za symbolické vstupné zpřístupněn také kostel sv. Štěpána se zvonicí v Kouřimi, jehož prohlídky s výkladem začínají v 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin.

Muzeum lidových staveb v Kouřimi nebude 18. dubna pro veřejnost otevřeno z důvodu probíhajících stavebních prací. Jeho obvyklá otevírací doba v dubnu zůstává ve dnech pátek - neděle.

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu

více - Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, který se koná v neděli 28. dubna v 10.00 - 16.00 hodin.
(20.4.2024)

Vernisáž výstav "Ve službách spravedlnosti" a "Antonín Kalina a děti Buchenwaldu"

více - Vernisáž výstav
Zveme Vás do kolínské synagogy na vernisáž výstav, která se koná ve čtvrtek 25. dubna v 17.00 hodin.
(17.4.2024)

Výstava "Plechová historie, aneb domovní tabulky pojišťoven"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která bude pro veřejnost otevřena do 6. října.
(15.4.2024)

Výstava "Koloniál pana Bajzy, aneb historie obchodu"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea Kouřimska v Kouřimi na výstavu, která se koná ve dnech 29. března - 28. října.
(25.3.2024)