Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Přednáška
  • Ozdoby dávné doby
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

1. DUBNA ZAČÍNÁ V KOUŘIMI TURISTICKÁ SEZÓNA | (26. 3. 2012)

Jako každoročně otevírají v dubnu své brány kouřimské památky. Kromě Muzea lidových staveb a Muzea Kouřimska můžete navštívit také chrám sv. Štěpána se zvonicí.

Muzeum Kouřimska je otevřeno denně kromě pondělí v 10 - 17 hodin s polední přestávkou ve 12 - 12.30 hodin. Raně gotický kostel sv. Štěpána s unikátní kaplí sv. Kateřiny a renesanční zvonicí s obrácenými zvony můžete v dubnu navštívit v sobotu v 10 - 17 hodin a v neděli ve 13 - 17 hodin. Prohlídka je možná pouze s průvodcem a začíná v 10, 11, 13, 14, 15 a 16 hodin.

Muzeum lidových staveb je v dubnu otevřeno od pátku do neděle v 10 - 16 hodin. V době Velikonoc bude mimořádně otevřeno také na Zelený čtvrtek (5. 4.) a Velikonoční pondělí (9. 4.). Na Bílou sobotu (7. 4.) je otevírací doba vzhledem k podvečernímu představení Pašijové hry prodloužena do osmnácti hodin. Při prohlídce muzea budete mít zároveň výjimečnou příležitost seznámit se s průběhem první etapy jeho dostavby, která zahrnuje transfer roubené stodoly z Durdic, pocházející z roku 1648, přenesení kopie dřevěného kříže z Němčic a opravu vnějšího pláště domu z Jílového u Děčína.

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu

více - Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, který se koná v neděli 28. dubna v 10.00 - 16.00 hodin.
(20.4.2024)

Vernisáž výstav "Ve službách spravedlnosti" a "Antonín Kalina a děti Buchenwaldu"

více - Vernisáž výstav
Zveme Vás do kolínské synagogy na vernisáž výstav, která se koná ve čtvrtek 25. dubna v 17.00 hodin.
(17.4.2024)

Výstava "Plechová historie, aneb domovní tabulky pojišťoven"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která bude pro veřejnost otevřena do 6. října.
(15.4.2024)

Výstava "Koloniál pana Bajzy, aneb historie obchodu"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea Kouřimska v Kouřimi na výstavu, která se koná ve dnech 29. března - 28. října.
(25.3.2024)