Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Přednáška
  • Ozdoby dávné doby
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

Vyšel průvodce po Červinkovském domě | (19. 1. 2012)

K prodeji je nově vydaný průvodce po expozici Regionálního muzea v Kolíně v Červinkovském domě, který byl zpracován našimi odbornými pracovníky Mgr. Petrou Hollerovou, RSDr. Ladislavem Jouzou a Mgr. Vladimírem Rišlinkem.

Publikace s názvem "Měšťanský dům" byla vydána za podpory Středočeského kraje. Přibližuje dějiny Červinkovského domu čp. 27 v Kolíně a popisuje zde umístěné muzejní expozice "Královské město Kolín ve středověku", "Měšťanská domácnost 19. století" a "Hygiena a péče o tělo v průběhu staletí".

V pokladně našeho muzea je k získání za 40,- Kč.

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu

více - Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, který se koná v neděli 28. dubna v 10.00 - 16.00 hodin.
(20.4.2024)

Vernisáž výstav "Ve službách spravedlnosti" a "Antonín Kalina a děti Buchenwaldu"

více - Vernisáž výstav
Zveme Vás do kolínské synagogy na vernisáž výstav, která se koná ve čtvrtek 25. dubna v 17.00 hodin.
(17.4.2024)

Výstava "Plechová historie, aneb domovní tabulky pojišťoven"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která bude pro veřejnost otevřena do 6. října.
(15.4.2024)

Výstava "Koloniál pana Bajzy, aneb historie obchodu"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea Kouřimska v Kouřimi na výstavu, která se koná ve dnech 29. března - 28. října.
(25.3.2024)