Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • Lichtenštejnové
  • Od hospodyňky k femme fatale
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína
  • Ozdoby dávné doby

SKONČILA VÝSTAVA O KRÁLOVSKÝCH MĚSTECH | (27. 11. 2011)

27. listopadu skončila výstava "Královská města Kolín a Kouřim ve středověku", která byla hlavním počinem našeho muzea v roce 2011. K vydání je připravován katalog.

Výstava byla uspořádána ve spolupráci se Státním okresním archivem Kolín u příležitosti 750. výročí od první písemné zmínky o městech Kolín a Kouřim. Záštitu nad ní převzal hejtman Středočeského kraje MUDr. David Rath. Během státních svátků 28. září, 28. října a 17. listopadu byla vždy na omezenou dobu doplněna o vzácné středověké archiválie, originál Kolínského kancionálu a kopii císařské koruny Svaté říše římské.

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu

více - Před filipojakubskou nocí v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, který se koná v neděli 28. dubna v 10.00 - 16.00 hodin.
(20.4.2024)

Vernisáž výstav "Ve službách spravedlnosti" a "Antonín Kalina a děti Buchenwaldu"

více - Vernisáž výstav
Zveme Vás do kolínské synagogy na vernisáž výstav, která se koná ve čtvrtek 25. dubna v 17.00 hodin.
(17.4.2024)

Výstava "Plechová historie, aneb domovní tabulky pojišťoven"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která bude pro veřejnost otevřena do 6. října.
(15.4.2024)

Výstava "Koloniál pana Bajzy, aneb historie obchodu"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea Kouřimska v Kouřimi na výstavu, která se koná ve dnech 29. března - 28. října.
(25.3.2024)