Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Prázdniny v muzeu I a II
  • Letní komentované prohlídky historického centra Kolína
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

SKONČILY DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ | (19. 9. 2011)

18. září na Kolínsku skončil koncertem renesanční hudby a tanců letošní program Dnů evropského dědictví. Regionální muzeum za symbolické vstupné zpřístupnilo celkem jedenáct památkových objektů a uskutečnilo deset komentovaných prohlídek a dvě tématické exkurze. Na programu spolupracovalo s Městem Kolín, Městem Český Brod a občanským sdružením Památky pro život.

Kromě všech muzejních expozic v Kolíně, Kouřimi a Českém Brodě jsme zajišťovali také zpřístupnění kostelů v Kouřimi, Třebovli, Viticích a Žabonosech a spolupracovali na komentovaných prohlídkách památek ve Štolmíři a Skramníkách.

Jako každoročně se program setkal s mimořádně velkým zájmem veřejnosti. Muzejní expozice a další muzeem zpřístupněné památky navštívilo více než 4 300 osob, doprovodné akce pak téměř šest stovek zájemců.

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Prohlídka bartolomějské zvonice a Staré farní školy

více - Prohlídka bartolomějské zvonice a Staré farní školy
V rámci programu Kolínského kulturního léta Vás zveme na prohlídku zvonice a Staré farní školy v areálu chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně s výkladem Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v neděli 28. července v 15.00 hodin.
(21.7.2024)

Od Markéty k Matičkám v kouřimském skanzenu

více - Od Markéty k Matičkám v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 13. července - 8. září.
(4.7.2024)

Léto na vsi

více - Léto na vsi
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, přibližující všední život našich předků, který se koná v sobotu 13. července v 10.00 - 18.00 hodin.
(4.7.2024)

Prázdninová setkání pro rodiny s dětmi

více - Prázdninová setkání pro rodiny s dětmi
Zveme Vás a Vaše děti do Regionálního muzea v Kolíně na výtvarná setkání u příležitosti výstavy obrazů Rudolfa Mazucha a Jana Čarta, která se konají 10. července a 14. srpna.
(3.7.2024)