Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Prázdniny v muzeu I a II
  • Letní komentované prohlídky historického centra Kolína
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ KONČÍ 18. ZÁŘÍ | (13. 9. 2011)

Závěr kolínského programu Dnů evropského dědictví je ve znamení komentovaných prohlídek památek a koncertu staré hudby a tance.

V neděli 18. září začne v 10.00 hodin před Městským informačním centrem v ulici Na Hradbách vycházka, která zájemcům přiblíží městské opevnění, kolínské mlýny a věž Práchovnu. Výklad zajišťují historikové PhDr. Miroslava Jouzová, Ph. D. a Mgr. Vladimír Rišlink.

Tentýž den se ve 14.00 hodin koná prohlídka památek kolínského židovského ghetta a Starého židovského hřbitova, která začíná před budovou Regionálního muzea v Brandlově ulici. Vycházku bude doprovázet výklad historiků RSDr. Ladislava Jouzy a Mgr. Kláry Zubíkové.

Program Dnů evropského dědictví ukončí koncert v kolínské synagoze, který začíná v 19.00 hodin. Vystoupí soubory staré hudby a historických tanců Musica Bellissima a Chorea Historica s pořadem "Amor mio ... aneb jak se v tanci dorozuměti vějířem". Více informací o tomto představení najdete zde.

Po celý víkend 17. a 18. září jsou za symbolické vstupné 1,- Kč přístupné všechny kolínské expozice Regionálního muzea.

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Prohlídka bartolomějské zvonice a Staré farní školy

více - Prohlídka bartolomějské zvonice a Staré farní školy
V rámci programu Kolínského kulturního léta Vás zveme na prohlídku zvonice a Staré farní školy v areálu chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně s výkladem Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v neděli 28. července v 15.00 hodin.
(21.7.2024)

Od Markéty k Matičkám v kouřimském skanzenu

více - Od Markéty k Matičkám v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 13. července - 8. září.
(4.7.2024)

Léto na vsi

více - Léto na vsi
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad, přibližující všední život našich předků, který se koná v sobotu 13. července v 10.00 - 18.00 hodin.
(4.7.2024)

Prázdninová setkání pro rodiny s dětmi

více - Prázdninová setkání pro rodiny s dětmi
Zveme Vás a Vaše děti do Regionálního muzea v Kolíně na výtvarná setkání u příležitosti výstavy obrazů Rudolfa Mazucha a Jana Čarta, která se konají 10. července a 14. srpna.
(3.7.2024)