Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška Hollerová 18.6.2024
  • Rudolf Mazuch a Jan Čart
  • Lichtenštejnové
  • Svět hmnyzu
  • expozice Dějiny Kolína

PŘEDNÁŠKA | ARCHEOLOGICKÉ VÝZKUMY V TRASE OBCHVATU KOLÍNA | (3. 11. 2010)

V úterý 9. listopadu v 17.00 se uskutečnila druhá přednáška z podzimního archeologického cyklu.

V přednáškové místnosti Dvořákova muzea Kolínska v pravěku PhDr. Radka Šumberová z Archeologického ústavu AV ČR Praha přednášela o archeologických výzkumech v trase obchvatu Kolína.
Neolitické rondely, keltská sídliště, slovanské hroby – to vše a mnoho dalšího odkryl záchranný archeologický výzkum, který proběhl před zahájením stavby obchvatu v letech 2009 až 2009.

rodinné: 200,– Kč /2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/

Přednáška "Sladkosti na Kolínsku"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku manželů Jouzových, která se koná v úterý 11. června v 17.00 hodin v Zásmukách.
(5.6.2024)

Výstava "Vladimír Jan Hnízdo - Mezi nebem a zemí"

více - Výstava
Zveme Vás na výstavu, pořádanou Římskokatolickou farností Kolín ve spolupráci s Regionálním muzeem v Kolíně, která se koná ve dnech 31. května - 31. srpna.
(28.5.2024)

Přednáška "Pod praporem Special Forces"

více - Přednáška
Zveme Vás do Památníku tří odbojů v Lošanech na přednášku Jaroslava Čvančary, která se koná v sobotu 1. června ve 14.00 hodin.
(28.5.2024)

Přednáška "Bylinky známé i neznámé a jejich kouzlo"

více - Přednáška
Zveme Vás do Kulturního střediska města Pečky na přednášku Martina Spěváčka, zahradníka a chovatele z Muzea lidových staveb v Kouřimi, která se koná ve středu 29. května v 17.00 hodin.
(21.5.2024)