• Přednáška
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 9 (RMK, 2010)

Rydlo Jan.: Vodní makrofyta v potoce Káča v poděbradském Polabí.

Rydlo Jar.: Vodní makrofyta labské tůně Votoka u Labětína v letech 1980, 1990, 2000, 2010.

Rydlo Jar.: Vodní makrofyta v severovýchodní části Kutnohorské pahorkatiny.

Štefánek M.: Botanický průzkum navrhovaného rozšíření Národní přírodní památky Kaňk (okres Kutná Hora).

Kůrka A.: Dosavadní poznatky o pavoucích (Araneaea) Kolínska.

Vrabec V.: Krátké sdělení – Nález živých jedinců páskovky žíhané Cepaea vindobonensis (Mollusca: Gastropoda: Helicidae) v Přírodní rezervaci Dománovický les.

Rus I.: Stav průzkumu vážek (Odonata) kolínského Polabí po deseti letech (2001–2010).

Vrabec V., Koudela T., Janů T & Novák V.: Výskyt páchníka (Osmoderma barnabita) a jiných významných xylobiontních druhů v lipových alejích u Zásmuk (Coleoptera: Scarabaeidae: Cetoniinae).

Moravec J & Starý M.: Krátké sdělení: Nález páchníka Osmoderma barnabita (Coleoptera: Scarabaeidae: Cetoniinae: Trichiini) v údolí Vrchlice na Kutnohorsku.

Mička J. & Moravec J.: Krátké sdělení: Další nález tesaříka Glaphyra marmottani marmottani (Brisout, 1863) (Coleoptera: Cerambycidae) z Pražské kotliny.

Vrabec V.: Nové lokality čeledi Meloidae (Coleoptera) v okresech Kolín a Nymburk.

Vrabec V.: Faunistické materiály ze sbírky Jaroslava Hrušky (Lepidoptera: Rhopalocera).

Rydlo J. & Vrabec V.: Krátké sdělení – Nález druhu Hyles livornica (Lepidoptera: Sphingidae) ve Velkém Oseku u Kolína.

Vrabec V. & Šebková N.: Nový nález modrásků rodu Phengaris (Lepidoptera: Lycaenidae) na území okresu Kutná Hora.

Rejl J.  &  Novotný F.: Krátké sdělení - Letní kolonie netopýra velkého (Myotis myotis) ve východním Kutnohorsku.

Vrabec. V.: Vzpomínky na Jaroslava Hrušku – sběratele motýlů.

sobota - neděle:

Výstava "Lidové stavby Čech"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na výstavu, která se koná do 30. října.
(26.9.2022)

Noc literatury

více - Noc literatury
Zveme Vás na program Noci literatury v Kolíně, který se koná ve středu 21. září v 18.00 - 22.00 hodin.
(14.9.2022)

Dny evropského dědictví

více - Dny evropského dědictví
Zveme Vás na bohatý program Dnů evropského dědictví na Kolínsku, který se koná ve dnech 10. - 18. září.
(5.9.2022)

Otevření Mašínova statku - Památníku tří odbojů v Lošanech

více - Otevření Mašínova statku - Památníku tří odbojů v Lošanech
Zveme Vás na slavnostní otevření Památníku tří odbojů v Lošanech, které se koná v pátek 26. srpna od 15.00 hodin.
(19.8.2022)