• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 9 (RMK, 2010)

Rydlo Jan.: Vodní makrofyta v potoce Káča v poděbradském Polabí.

Rydlo Jar.: Vodní makrofyta labské tůně Votoka u Labětína v letech 1980, 1990, 2000, 2010.

Rydlo Jar.: Vodní makrofyta v severovýchodní části Kutnohorské pahorkatiny.

Štefánek M.: Botanický průzkum navrhovaného rozšíření Národní přírodní památky Kaňk (okres Kutná Hora).

Kůrka A.: Dosavadní poznatky o pavoucích (Araneaea) Kolínska.

Vrabec V.: Krátké sdělení – Nález živých jedinců páskovky žíhané Cepaea vindobonensis (Mollusca: Gastropoda: Helicidae) v Přírodní rezervaci Dománovický les.

Rus I.: Stav průzkumu vážek (Odonata) kolínského Polabí po deseti letech (2001–2010).

Vrabec V., Koudela T., Janů T & Novák V.: Výskyt páchníka (Osmoderma barnabita) a jiných významných xylobiontních druhů v lipových alejích u Zásmuk (Coleoptera: Scarabaeidae: Cetoniinae).

Moravec J & Starý M.: Krátké sdělení: Nález páchníka Osmoderma barnabita (Coleoptera: Scarabaeidae: Cetoniinae: Trichiini) v údolí Vrchlice na Kutnohorsku.

Mička J. & Moravec J.: Krátké sdělení: Další nález tesaříka Glaphyra marmottani marmottani (Brisout, 1863) (Coleoptera: Cerambycidae) z Pražské kotliny.

Vrabec V.: Nové lokality čeledi Meloidae (Coleoptera) v okresech Kolín a Nymburk.

Vrabec V.: Faunistické materiály ze sbírky Jaroslava Hrušky (Lepidoptera: Rhopalocera).

Rydlo J. & Vrabec V.: Krátké sdělení – Nález druhu Hyles livornica (Lepidoptera: Sphingidae) ve Velkém Oseku u Kolína.

Vrabec V. & Šebková N.: Nový nález modrásků rodu Phengaris (Lepidoptera: Lycaenidae) na území okresu Kutná Hora.

Rejl J.  &  Novotný F.: Krátké sdělení - Letní kolonie netopýra velkého (Myotis myotis) ve východním Kutnohorsku.

Vrabec. V.: Vzpomínky na Jaroslava Hrušku – sběratele motýlů.

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v MLS v Kouřimi"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi".
(15.1.2019)

Edice "Polabští překladatelé"

více - Edice
V Regionálním muzeu je v prodeji první publikace z naší nové ediční řady "Polabští překladatelé", která v překladu Jaroslava Janíka přibližuje dílo "Poemy" Oscara Vladislase de Lubicz - Milosz.
(12.1.2019)

Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu

více - Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Tříkrálová koleda", který se koná v neděli 6. ledna v 10.00 - 16.00 hodin.
(29.12.2018)

Adventní Otevřená ulice

více - Adventní Otevřená ulice
Zveme Vás na program adventní Otevřené ulice v okolí kolínského chrámu sv. Bartoloměje, v jehož rámci bude v neděli 16. prosince ve večerních hodinách zpřístupněn také Červinkovský dům.
(10.12.2018)