• Česká státnost
  • Příběh vějíře
  • František Karel Foltýn
  • Nejen nepřátelé

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 9 (RMK, 2010)

Rydlo Jan.: Vodní makrofyta v potoce Káča v poděbradském Polabí.

Rydlo Jar.: Vodní makrofyta labské tůně Votoka u Labětína v letech 1980, 1990, 2000, 2010.

Rydlo Jar.: Vodní makrofyta v severovýchodní části Kutnohorské pahorkatiny.

Štefánek M.: Botanický průzkum navrhovaného rozšíření Národní přírodní památky Kaňk (okres Kutná Hora).

Kůrka A.: Dosavadní poznatky o pavoucích (Araneaea) Kolínska.

Vrabec V.: Krátké sdělení – Nález živých jedinců páskovky žíhané Cepaea vindobonensis (Mollusca: Gastropoda: Helicidae) v Přírodní rezervaci Dománovický les.

Rus I.: Stav průzkumu vážek (Odonata) kolínského Polabí po deseti letech (2001–2010).

Vrabec V., Koudela T., Janů T & Novák V.: Výskyt páchníka (Osmoderma barnabita) a jiných významných xylobiontních druhů v lipových alejích u Zásmuk (Coleoptera: Scarabaeidae: Cetoniinae).

Moravec J & Starý M.: Krátké sdělení: Nález páchníka Osmoderma barnabita (Coleoptera: Scarabaeidae: Cetoniinae: Trichiini) v údolí Vrchlice na Kutnohorsku.

Mička J. & Moravec J.: Krátké sdělení: Další nález tesaříka Glaphyra marmottani marmottani (Brisout, 1863) (Coleoptera: Cerambycidae) z Pražské kotliny.

Vrabec V.: Nové lokality čeledi Meloidae (Coleoptera) v okresech Kolín a Nymburk.

Vrabec V.: Faunistické materiály ze sbírky Jaroslava Hrušky (Lepidoptera: Rhopalocera).

Rydlo J. & Vrabec V.: Krátké sdělení – Nález druhu Hyles livornica (Lepidoptera: Sphingidae) ve Velkém Oseku u Kolína.

Vrabec V. & Šebková N.: Nový nález modrásků rodu Phengaris (Lepidoptera: Lycaenidae) na území okresu Kutná Hora.

Rejl J.  &  Novotný F.: Krátké sdělení - Letní kolonie netopýra velkého (Myotis myotis) ve východním Kutnohorsku.

Vrabec. V.: Vzpomínky na Jaroslava Hrušku – sběratele motýlů.

sobota, neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Prohlídka kostela sv. Anny v Sudějově

více - Prohlídka kostela sv. Anny v Sudějově
Zveme Vás na prohlídku poutního kostela sv. Anny v Sudějově, která se koná v sobotu 25. července v 11.00 hodin.
(19.7.2020)

Dny lidové architektury Středočeského kraje 2020

více - Dny lidové architektury Středočeského kraje 2020
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na bohatý program Dnů lidové architektury, který se koná ve dnech 18. - 19. července.
(10.7.2020)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, přibližující lidové obyčeje vrcholícího léta, která je k vidění ve dnech 14. července - 6. září.
(6.7.2020)

Komentované prohlídky výstavy "Nejen nepřátelé"

více - Komentované prohlídky výstavy
Zveme Vás na komentované prohlídky výstavy "Nejen nepřátelé - staří Řekové a jejich sousedé", které se v rámci programu "Archeologické léto" konají ve Dvořákově muzeu pravěku.
(3.7.2020)