• Muzejní noc v Kolíně
  • Zapomenutá vůně střelného prachu
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 9 (RMK, 2010)

Rydlo Jan.: Vodní makrofyta v potoce Káča v poděbradském Polabí.

Rydlo Jar.: Vodní makrofyta labské tůně Votoka u Labětína v letech 1980, 1990, 2000, 2010.

Rydlo Jar.: Vodní makrofyta v severovýchodní části Kutnohorské pahorkatiny.

Štefánek M.: Botanický průzkum navrhovaného rozšíření Národní přírodní památky Kaňk (okres Kutná Hora).

Kůrka A.: Dosavadní poznatky o pavoucích (Araneaea) Kolínska.

Vrabec V.: Krátké sdělení – Nález živých jedinců páskovky žíhané Cepaea vindobonensis (Mollusca: Gastropoda: Helicidae) v Přírodní rezervaci Dománovický les.

Rus I.: Stav průzkumu vážek (Odonata) kolínského Polabí po deseti letech (2001–2010).

Vrabec V., Koudela T., Janů T & Novák V.: Výskyt páchníka (Osmoderma barnabita) a jiných významných xylobiontních druhů v lipových alejích u Zásmuk (Coleoptera: Scarabaeidae: Cetoniinae).

Moravec J & Starý M.: Krátké sdělení: Nález páchníka Osmoderma barnabita (Coleoptera: Scarabaeidae: Cetoniinae: Trichiini) v údolí Vrchlice na Kutnohorsku.

Mička J. & Moravec J.: Krátké sdělení: Další nález tesaříka Glaphyra marmottani marmottani (Brisout, 1863) (Coleoptera: Cerambycidae) z Pražské kotliny.

Vrabec V.: Nové lokality čeledi Meloidae (Coleoptera) v okresech Kolín a Nymburk.

Vrabec V.: Faunistické materiály ze sbírky Jaroslava Hrušky (Lepidoptera: Rhopalocera).

Rydlo J. & Vrabec V.: Krátké sdělení – Nález druhu Hyles livornica (Lepidoptera: Sphingidae) ve Velkém Oseku u Kolína.

Vrabec V. & Šebková N.: Nový nález modrásků rodu Phengaris (Lepidoptera: Lycaenidae) na území okresu Kutná Hora.

Rejl J.  &  Novotný F.: Krátké sdělení - Letní kolonie netopýra velkého (Myotis myotis) ve východním Kutnohorsku.

Vrabec. V.: Vzpomínky na Jaroslava Hrušku – sběratele motýlů.

sobota - neděle:

Výstava "Vážky Českobrodska"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu "Vážky Českobrodska", která se koná ve dnech 26. května - 30. října.
(23.5.2022)

Naše muzeum bylo oceněno v soutěži Gloria musaealis

více - Naše muzeum bylo oceněno v soutěži Gloria musaealis
V národní soutěži Gloria musaealis v kategorii Muzejní publikace roku 2021 získala zvláštní ocenění kniha Lenky Mazačové a Roberta Honse "Dobrodružství cyklistiky - Éra vysokého kola v Čechách", kterou vydalo Regionální muzeum v Kolíně.
(21.5.2022)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, přibližující dnes již zapomenuté lidové obyčeje pozdního jara, která je k vidění ve dnech 21. května - 19. června.
(15.5.2022)

Výběrové řízení na pozici "Edukátor v Mašínově statku v Lošanech"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Edukátor v Mašínově statku - památníku tří odbojů v Lošanech".
(10.5.2022)