• Jarní tábor
  • Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 9 (RMK, 2010)

Rydlo Jan.: Vodní makrofyta v potoce Káča v poděbradském Polabí.

Rydlo Jar.: Vodní makrofyta labské tůně Votoka u Labětína v letech 1980, 1990, 2000, 2010.

Rydlo Jar.: Vodní makrofyta v severovýchodní části Kutnohorské pahorkatiny.

Štefánek M.: Botanický průzkum navrhovaného rozšíření Národní přírodní památky Kaňk (okres Kutná Hora).

Kůrka A.: Dosavadní poznatky o pavoucích (Araneaea) Kolínska.

Vrabec V.: Krátké sdělení – Nález živých jedinců páskovky žíhané Cepaea vindobonensis (Mollusca: Gastropoda: Helicidae) v Přírodní rezervaci Dománovický les.

Rus I.: Stav průzkumu vážek (Odonata) kolínského Polabí po deseti letech (2001–2010).

Vrabec V., Koudela T., Janů T & Novák V.: Výskyt páchníka (Osmoderma barnabita) a jiných významných xylobiontních druhů v lipových alejích u Zásmuk (Coleoptera: Scarabaeidae: Cetoniinae).

Moravec J & Starý M.: Krátké sdělení: Nález páchníka Osmoderma barnabita (Coleoptera: Scarabaeidae: Cetoniinae: Trichiini) v údolí Vrchlice na Kutnohorsku.

Mička J. & Moravec J.: Krátké sdělení: Další nález tesaříka Glaphyra marmottani marmottani (Brisout, 1863) (Coleoptera: Cerambycidae) z Pražské kotliny.

Vrabec V.: Nové lokality čeledi Meloidae (Coleoptera) v okresech Kolín a Nymburk.

Vrabec V.: Faunistické materiály ze sbírky Jaroslava Hrušky (Lepidoptera: Rhopalocera).

Rydlo J. & Vrabec V.: Krátké sdělení – Nález druhu Hyles livornica (Lepidoptera: Sphingidae) ve Velkém Oseku u Kolína.

Vrabec V. & Šebková N.: Nový nález modrásků rodu Phengaris (Lepidoptera: Lycaenidae) na území okresu Kutná Hora.

Rejl J.  &  Novotný F.: Krátké sdělení - Letní kolonie netopýra velkého (Myotis myotis) ve východním Kutnohorsku.

Vrabec. V.: Vzpomínky na Jaroslava Hrušku – sběratele motýlů.

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)