• Stavby století republiky
  • Kolín 1914–1918

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 7 (2006)

Rydlo J.: Echinocystis lobata podél středního Labe v roce 2006.

Rydlo J.: Lokalita mokřadní vegetace V Jezírkách u Velimi po dvaceti letech.

Rydlo J.: Vodní mokrofyta v ramenech Labe pod Týncem nad Labem po třiceti letech od regulace.

Beran L.: Vodní měkkýši NPP V Jezírkách.

Rus I.: Vážky (Odonata) ve sbírkách RMK.

Rus I., Kment P.: Katalog sbírky ploštic (Heteroptera) kolínského rodáka Otakara Kubíka uložené v RMK – část II.

Vrabec V., Ryšánek J. & Moravec J.: Nové lokality broků čeledi Meloidae (Coleoptera) na Kolínsku a Kutnohorsku.

Rus I.: Krátké sdělení – Nález lesáka rumělkového - Cucujus cinnabrinus (Coleoptera: Cucujidae) u Sandberka na Kolínsku.

Vrabec V.: Krátké sdělení – Lokalita krasce lipového - Pecilonota rutilans rutilans (Coleoptera: Buprestidea) v Zásmukách na Kolínsku.

Dvořák R., Moravec J.: Krátké sdělení – Nález tesaříka Exocentrus punctipennis (Coleoptera: Cerambycidae) na Čáslavsku.

Moravec J., Fabián J.: Krátké sdělení - Zajímavý nález tesaříka většího Necydalis major (Coleoptera: Cerambycidae) na zámeckém parku Kačina.

Dvořák R., Hanzlík V. & Brestovanský J.: Krátké sdělení - K výskytu kozlíčka Saperda perforata (Coleoptera: Coeambycidae) na Neratovicku.

Řehounek J.: Mandelinky (Coleoptera: Chysomelidae) přírodních rezervací Stráň u Chroustova a Stráně u splavu.

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"
(16.10.2018)

Posvícení v kouřimském skanzenu

více - Posvícení v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatohavelské posvícení", který se koná v neděli 21. října v 10.00 - 16.00 hodin.
(11.10.2018)

více - Rekonstrukce a dostavba hlavní budovy našeho muzea byla oceněna v rámci soutěže Stavba roku Středočeského kraje
Rekonstrukce a dostavba Veigertovského domu v Kolíně získala Cenu pro stavbu, kterou financuje kraj, nebo jeho příspěvkové organizace.
(30.9.2018)

Prohlídka výstavy "Kolín 1914 - 1918" pro děti

více - Prohlídka výstavy
Zveme všechny mladé zájemce na komentovanou prohlídku výstavy "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky", která se koná v sobotu 6. října v 9.00 - 12.00 hodin.
(29.9.2018)