• Vánoce v měšťanském domě
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 7 (2006)

Rydlo J.: Echinocystis lobata podél středního Labe v roce 2006.

Rydlo J.: Lokalita mokřadní vegetace V Jezírkách u Velimi po dvaceti letech.

Rydlo J.: Vodní mokrofyta v ramenech Labe pod Týncem nad Labem po třiceti letech od regulace.

Beran L.: Vodní měkkýši NPP V Jezírkách.

Rus I.: Vážky (Odonata) ve sbírkách RMK.

Rus I., Kment P.: Katalog sbírky ploštic (Heteroptera) kolínského rodáka Otakara Kubíka uložené v RMK – část II.

Vrabec V., Ryšánek J. & Moravec J.: Nové lokality broků čeledi Meloidae (Coleoptera) na Kolínsku a Kutnohorsku.

Rus I.: Krátké sdělení – Nález lesáka rumělkového - Cucujus cinnabrinus (Coleoptera: Cucujidae) u Sandberka na Kolínsku.

Vrabec V.: Krátké sdělení – Lokalita krasce lipového - Pecilonota rutilans rutilans (Coleoptera: Buprestidea) v Zásmukách na Kolínsku.

Dvořák R., Moravec J.: Krátké sdělení – Nález tesaříka Exocentrus punctipennis (Coleoptera: Cerambycidae) na Čáslavsku.

Moravec J., Fabián J.: Krátké sdělení - Zajímavý nález tesaříka většího Necydalis major (Coleoptera: Cerambycidae) na zámeckém parku Kačina.

Dvořák R., Hanzlík V. & Brestovanský J.: Krátké sdělení - K výskytu kozlíčka Saperda perforata (Coleoptera: Coeambycidae) na Neratovicku.

Řehounek J.: Mandelinky (Coleoptera: Chysomelidae) přírodních rezervací Stráň u Chroustova a Stráně u splavu.

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás k prohlídce adventní a vánoční instalace v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, která bude k vidění ve dnech 1. - 30. prosince.
(23.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje