• Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 7 (2006)

Rydlo J.: Echinocystis lobata podél středního Labe v roce 2006.

Rydlo J.: Lokalita mokřadní vegetace V Jezírkách u Velimi po dvaceti letech.

Rydlo J.: Vodní mokrofyta v ramenech Labe pod Týncem nad Labem po třiceti letech od regulace.

Beran L.: Vodní měkkýši NPP V Jezírkách.

Rus I.: Vážky (Odonata) ve sbírkách RMK.

Rus I., Kment P.: Katalog sbírky ploštic (Heteroptera) kolínského rodáka Otakara Kubíka uložené v RMK – část II.

Vrabec V., Ryšánek J. & Moravec J.: Nové lokality broků čeledi Meloidae (Coleoptera) na Kolínsku a Kutnohorsku.

Rus I.: Krátké sdělení – Nález lesáka rumělkového - Cucujus cinnabrinus (Coleoptera: Cucujidae) u Sandberka na Kolínsku.

Vrabec V.: Krátké sdělení – Lokalita krasce lipového - Pecilonota rutilans rutilans (Coleoptera: Buprestidea) v Zásmukách na Kolínsku.

Dvořák R., Moravec J.: Krátké sdělení – Nález tesaříka Exocentrus punctipennis (Coleoptera: Cerambycidae) na Čáslavsku.

Moravec J., Fabián J.: Krátké sdělení - Zajímavý nález tesaříka většího Necydalis major (Coleoptera: Cerambycidae) na zámeckém parku Kačina.

Dvořák R., Hanzlík V. & Brestovanský J.: Krátké sdělení - K výskytu kozlíčka Saperda perforata (Coleoptera: Coeambycidae) na Neratovicku.

Řehounek J.: Mandelinky (Coleoptera: Chysomelidae) přírodních rezervací Stráň u Chroustova a Stráně u splavu.

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)