• Jan Havránek
  • Jak se žilo za císaře pána

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 7 (2006)

Rydlo J.: Echinocystis lobata podél středního Labe v roce 2006.

Rydlo J.: Lokalita mokřadní vegetace V Jezírkách u Velimi po dvaceti letech.

Rydlo J.: Vodní mokrofyta v ramenech Labe pod Týncem nad Labem po třiceti letech od regulace.

Beran L.: Vodní měkkýši NPP V Jezírkách.

Rus I.: Vážky (Odonata) ve sbírkách RMK.

Rus I., Kment P.: Katalog sbírky ploštic (Heteroptera) kolínského rodáka Otakara Kubíka uložené v RMK – část II.

Vrabec V., Ryšánek J. & Moravec J.: Nové lokality broků čeledi Meloidae (Coleoptera) na Kolínsku a Kutnohorsku.

Rus I.: Krátké sdělení – Nález lesáka rumělkového - Cucujus cinnabrinus (Coleoptera: Cucujidae) u Sandberka na Kolínsku.

Vrabec V.: Krátké sdělení – Lokalita krasce lipového - Pecilonota rutilans rutilans (Coleoptera: Buprestidea) v Zásmukách na Kolínsku.

Dvořák R., Moravec J.: Krátké sdělení – Nález tesaříka Exocentrus punctipennis (Coleoptera: Cerambycidae) na Čáslavsku.

Moravec J., Fabián J.: Krátké sdělení - Zajímavý nález tesaříka většího Necydalis major (Coleoptera: Cerambycidae) na zámeckém parku Kačina.

Dvořák R., Hanzlík V. & Brestovanský J.: Krátké sdělení - K výskytu kozlíčka Saperda perforata (Coleoptera: Coeambycidae) na Neratovicku.

Řehounek J.: Mandelinky (Coleoptera: Chysomelidae) přírodních rezervací Stráň u Chroustova a Stráně u splavu.

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)