• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 7 (2006)

Rydlo J.: Echinocystis lobata podél středního Labe v roce 2006.

Rydlo J.: Lokalita mokřadní vegetace V Jezírkách u Velimi po dvaceti letech.

Rydlo J.: Vodní mokrofyta v ramenech Labe pod Týncem nad Labem po třiceti letech od regulace.

Beran L.: Vodní měkkýši NPP V Jezírkách.

Rus I.: Vážky (Odonata) ve sbírkách RMK.

Rus I., Kment P.: Katalog sbírky ploštic (Heteroptera) kolínského rodáka Otakara Kubíka uložené v RMK – část II.

Vrabec V., Ryšánek J. & Moravec J.: Nové lokality broků čeledi Meloidae (Coleoptera) na Kolínsku a Kutnohorsku.

Rus I.: Krátké sdělení – Nález lesáka rumělkového - Cucujus cinnabrinus (Coleoptera: Cucujidae) u Sandberka na Kolínsku.

Vrabec V.: Krátké sdělení – Lokalita krasce lipového - Pecilonota rutilans rutilans (Coleoptera: Buprestidea) v Zásmukách na Kolínsku.

Dvořák R., Moravec J.: Krátké sdělení – Nález tesaříka Exocentrus punctipennis (Coleoptera: Cerambycidae) na Čáslavsku.

Moravec J., Fabián J.: Krátké sdělení - Zajímavý nález tesaříka většího Necydalis major (Coleoptera: Cerambycidae) na zámeckém parku Kačina.

Dvořák R., Hanzlík V. & Brestovanský J.: Krátké sdělení - K výskytu kozlíčka Saperda perforata (Coleoptera: Coeambycidae) na Neratovicku.

Řehounek J.: Mandelinky (Coleoptera: Chysomelidae) přírodních rezervací Stráň u Chroustova a Stráně u splavu.

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v MLS v Kouřimi"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi".
(15.1.2019)

Edice "Polabští překladatelé"

více - Edice
V Regionálním muzeu je v prodeji první publikace z naší nové ediční řady "Polabští překladatelé", která v překladu Jaroslava Janíka přibližuje dílo "Poemy" Oscara Vladislase de Lubicz - Milosz.
(12.1.2019)

Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu

více - Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Tříkrálová koleda", který se koná v neděli 6. ledna v 10.00 - 16.00 hodin.
(29.12.2018)

Adventní Otevřená ulice

více - Adventní Otevřená ulice
Zveme Vás na program adventní Otevřené ulice v okolí kolínského chrámu sv. Bartoloměje, v jehož rámci bude v neděli 16. prosince ve večerních hodinách zpřístupněn také Červinkovský dům.
(10.12.2018)