• Přednáška
  • Umění ve službách reklamy
  • Vážky
  • Nejen nepřátelé

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 6 (2004)

Rydlo J.: O střice Buxbaumova (Carex buxbaumii Wahlenb.) v Záhorském lese u Lipce.

Špryňar P., Marek M.: Milička polabská (Eragrostis albensis) na Kolínsku (Poaceae).

Rus I.: Katalog sbírky ploštic (Heteroptera) kolínského rodáka Otakara Kubíka, uložené v RMK – část I.

Kment P.: Nové druhy ploštic (Heteroptera) pro faunu České republiky ze sbírky Otakara Kubíka.

Vrabec V.: Krátké sdělení - Nové pozorování můry Atethmia centrago (Lepidoptera: Noctuidae).

Mertlík J., Moravec J.: První nálezy kovaříka Denticollis rubens (Coleoptera: Elateridae) na území CHKO Železné hory..

Vrabec V., Rychlíková H.: Nález druhu Maculinea telejus (Lepidoptera: Lycaenidae) na území okresu Kolín a poznámky k výskytu mokřadních modrásků rodu Maculinea.

sobota - neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Publikace "100 uměleckých předmětů"

více - Publikace
V našem muzeu je v prodeji publikace "100 uměleckých předmětů Regionálního muzea v Kolíně", jejímiž autory jsou historikové Mgr. Petra Hollerová a Mgr. Vladimír Rišlink.
(5.10.2021)

Výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti" - zaměření na Muzeum lidových staveb v Kouřimi, Muzeum Kouřimska v Kouřimi a Podlipanské muzeum v Českém Brodě.
(29.9.2021)

Přednáška o kostele sv. Václava ve Svojšicích

více - Přednáška o kostele sv. Václava ve Svojšicích
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v rámci svěcení kaple sv. Václava ve Svojšicích v neděli 3. října.
(28.9.2021)

Výběrové řízení na pozici "Kurátor sbírky památek venkovské architektury"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici: „Kurátor sbírky památek venkovské architektury“ (část sbírkového fondu etnografie v Muzeu lidových staveb v Kouřimi).
(23.9.2021)