• Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 6 (2004)

Rydlo J.: O střice Buxbaumova (Carex buxbaumii Wahlenb.) v Záhorském lese u Lipce.

Špryňar P., Marek M.: Milička polabská (Eragrostis albensis) na Kolínsku (Poaceae).

Rus I.: Katalog sbírky ploštic (Heteroptera) kolínského rodáka Otakara Kubíka, uložené v RMK – část I.

Kment P.: Nové druhy ploštic (Heteroptera) pro faunu České republiky ze sbírky Otakara Kubíka.

Vrabec V.: Krátké sdělení - Nové pozorování můry Atethmia centrago (Lepidoptera: Noctuidae).

Mertlík J., Moravec J.: První nálezy kovaříka Denticollis rubens (Coleoptera: Elateridae) na území CHKO Železné hory..

Vrabec V., Rychlíková H.: Nález druhu Maculinea telejus (Lepidoptera: Lycaenidae) na území okresu Kolín a poznámky k výskytu mokřadních modrásků rodu Maculinea.

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás k prohlídce adventní a vánoční instalace v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, která bude k vidění ve dnech 1. - 30. prosince.
(23.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje