• Jan Havránek
  • Jak se žilo za císaře pána

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 6 (2004)

Rydlo J.: O střice Buxbaumova (Carex buxbaumii Wahlenb.) v Záhorském lese u Lipce.

Špryňar P., Marek M.: Milička polabská (Eragrostis albensis) na Kolínsku (Poaceae).

Rus I.: Katalog sbírky ploštic (Heteroptera) kolínského rodáka Otakara Kubíka, uložené v RMK – část I.

Kment P.: Nové druhy ploštic (Heteroptera) pro faunu České republiky ze sbírky Otakara Kubíka.

Vrabec V.: Krátké sdělení - Nové pozorování můry Atethmia centrago (Lepidoptera: Noctuidae).

Mertlík J., Moravec J.: První nálezy kovaříka Denticollis rubens (Coleoptera: Elateridae) na území CHKO Železné hory..

Vrabec V., Rychlíková H.: Nález druhu Maculinea telejus (Lepidoptera: Lycaenidae) na území okresu Kolín a poznámky k výskytu mokřadních modrásků rodu Maculinea.

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)