• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 6 (2004)

Rydlo J.: O střice Buxbaumova (Carex buxbaumii Wahlenb.) v Záhorském lese u Lipce.

Špryňar P., Marek M.: Milička polabská (Eragrostis albensis) na Kolínsku (Poaceae).

Rus I.: Katalog sbírky ploštic (Heteroptera) kolínského rodáka Otakara Kubíka, uložené v RMK – část I.

Kment P.: Nové druhy ploštic (Heteroptera) pro faunu České republiky ze sbírky Otakara Kubíka.

Vrabec V.: Krátké sdělení - Nové pozorování můry Atethmia centrago (Lepidoptera: Noctuidae).

Mertlík J., Moravec J.: První nálezy kovaříka Denticollis rubens (Coleoptera: Elateridae) na území CHKO Železné hory..

Vrabec V., Rychlíková H.: Nález druhu Maculinea telejus (Lepidoptera: Lycaenidae) na území okresu Kolín a poznámky k výskytu mokřadních modrásků rodu Maculinea.

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v MLS v Kouřimi"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi".
(15.1.2019)

Edice "Polabští překladatelé"

více - Edice
V Regionálním muzeu je v prodeji první publikace z naší nové ediční řady "Polabští překladatelé", která v překladu Jaroslava Janíka přibližuje dílo "Poemy" Oscara Vladislase de Lubicz - Milosz.
(12.1.2019)

Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu

více - Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Tříkrálová koleda", který se koná v neděli 6. ledna v 10.00 - 16.00 hodin.
(29.12.2018)

Adventní Otevřená ulice

více - Adventní Otevřená ulice
Zveme Vás na program adventní Otevřené ulice v okolí kolínského chrámu sv. Bartoloměje, v jehož rámci bude v neděli 16. prosince ve večerních hodinách zpřístupněn také Červinkovský dům.
(10.12.2018)