• Dobrodružství cyklistiky
  • Nejen nepřátelé
  • Vladimír Jan Hnízdo

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 6 (2004)

Rydlo J.: O střice Buxbaumova (Carex buxbaumii Wahlenb.) v Záhorském lese u Lipce.

Špryňar P., Marek M.: Milička polabská (Eragrostis albensis) na Kolínsku (Poaceae).

Rus I.: Katalog sbírky ploštic (Heteroptera) kolínského rodáka Otakara Kubíka, uložené v RMK – část I.

Kment P.: Nové druhy ploštic (Heteroptera) pro faunu České republiky ze sbírky Otakara Kubíka.

Vrabec V.: Krátké sdělení - Nové pozorování můry Atethmia centrago (Lepidoptera: Noctuidae).

Mertlík J., Moravec J.: První nálezy kovaříka Denticollis rubens (Coleoptera: Elateridae) na území CHKO Železné hory..

Vrabec V., Rychlíková H.: Nález druhu Maculinea telejus (Lepidoptera: Lycaenidae) na území okresu Kolín a poznámky k výskytu mokřadních modrásků rodu Maculinea.

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Koncert pro všechny dobré rodáky

více - Koncert pro všechny dobré rodáky
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na koncert kapely Krajanka Václava Hlaváčka, který se koná v neděli 25. srpna ve 14.00 hodin.
(16.8.2019)

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 17. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(5.8.2019)

Výstava "100 let proměn hranic našich regionů"

více - Výstava
Zveme Vás k prohlídce panelové výstavy, která se koná do 29. srpna ve Veigertovském domě v Kolíně.
(31.7.2019)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje vrcholného a pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 13. července - 8. září.
(5.7.2019)