• Jan Havránek
  • Jak se žilo za císaře pána

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 4 (2000)

Běhal Z., Novák F., Pauliš P. & Pejša J.: Historická naleziště českého granátu na Kolínsku a jejich mineralogie.

Vrabec V.: Nález druhu Ferrissia wautieri (Mollusca: Gastropoda: Ancylidae) v tůni Bejkovna u Lžovic na Kolínsku a známé rozšíření tohoto druhu v ČR.

Lekeš V.: Motýli (Lepidoptera) Rožďalovické tabule.

Moravec P. & Vonička P.: Výsledky průzkumu střevlíkovitých (Coleoptera: Carabidae) a drabčíkovitých (Coleoptera: Staphylinidae, Staphylinini) lesního komplexu Obrubce v okrese Mladá Boleslav.

Rus I.: Krátké sdělení – Nově vyhlášené památné stromy okresu Kolín.

Publikace o čarodějnicích a loupežnících

více - Publikace o čarodějnicích a loupežnících
V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Letnice v kouřimském skanzenu

více - Letnice v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Letnice", který se koná v neděli 20. května v 10.00 - 17.00 hodin.

Kurs kosení

více - Kurs kosení
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na lektorský program "Senoseč", který se koná v sobotu 19. května.
(12.5.2018)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje pozdního jara, která bude k vidění ve dnech 12. - 31. května.
(5.5.2018)