• Přednáška
  • Volání dálek
  • IMAGINÁRNÍ SETKÁNÍ FOTOGRAFŮ 2019

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 4 (2000)

Běhal Z., Novák F., Pauliš P. & Pejša J.: Historická naleziště českého granátu na Kolínsku a jejich mineralogie.

Vrabec V.: Nález druhu Ferrissia wautieri (Mollusca: Gastropoda: Ancylidae) v tůni Bejkovna u Lžovic na Kolínsku a známé rozšíření tohoto druhu v ČR.

Lekeš V.: Motýli (Lepidoptera) Rožďalovické tabule.

Moravec P. & Vonička P.: Výsledky průzkumu střevlíkovitých (Coleoptera: Carabidae) a drabčíkovitých (Coleoptera: Staphylinidae, Staphylinini) lesního komplexu Obrubce v okrese Mladá Boleslav.

Rus I.: Krátké sdělení – Nově vyhlášené památné stromy okresu Kolín.

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výstava "Dobrodružství cyklistiky"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea Českého krasu v Berouně na výstavu "Dobrodružství cyklistiky - éra vysokého kola v Čechách", která se koná ve dnech 14. března - 6. května.
(11.3.2019)

Imaginární setkání fotografů 2019

více - Imaginární setkání fotografů 2019
Na webu www.novinky.cz vyšel článek o výstavě fotografií Jiřího Egerta a Reného Hraly, která právě probíhá v našem muzeu.
(9.3.2019)

Výstava o architektovi Janu Koulovi

více - Výstava o architektovi Janu Koulovi
V Západočeském muzeu v Plzni se ve dnech 2. března - 8. září koná výstava "Jan Koula - vlastimil a novorenesančník - 100 let od úmrtí".
(28.2.2019)

Budova Dvořákova muzea pravěku získala nová okna

více - Budova Dvořákova muzea pravěku získala nová okna
Nedávno byla dokončena výměna oken v budově Dvořákova muzea pravěku - někdejší Nové farní škole v Brandlově ulici.
(27.2.2019)