• Stavby století republiky
  • Kolín 1914–1918

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 3 (1998)

Rydlo J.: Vodní makrofyta potoka Bačovka.

Rydlo J.: Vodní makrofyta říčky Výrovky.

Rus I.: Památné stromy okresu Kolín v minulosti a dnes.

Beran L.: Vodní měkkýši Lukavského a Chotečského potoka.

Beran L.: Vodní měkkýši nivy Orlice.

Beran L.: Vodní měkkýši Struhy v PP Meandry Struhy.

Ložek V.: Měkkýši přírodní rezervace Velká a Malá Olšina.

Vonička P. & Moravec P.: Příspěvek k poznání střevlíkovitých (Coleoptera: Carabidae) Přírodní rezervace Týnecké mokřiny.

Vrabec V.: Výskyt nosorožíka Oryctes nassicornis L. (Coleoptera: Scarabaeidae) v Kolíně.

Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou

více - Rozhovor s historikem Ladislavem Jouzou
Týdeník Kolínský pres přinesl rozhovor s historikem našeho muzea RSDr. Ladislavem Jouzou o právě probíhající výstavě "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky"
(16.10.2018)

Posvícení v kouřimském skanzenu

více - Posvícení v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatohavelské posvícení", který se koná v neděli 21. října v 10.00 - 16.00 hodin.
(11.10.2018)

více - Rekonstrukce a dostavba hlavní budovy našeho muzea byla oceněna v rámci soutěže Stavba roku Středočeského kraje
Rekonstrukce a dostavba Veigertovského domu v Kolíně získala Cenu pro stavbu, kterou financuje kraj, nebo jeho příspěvkové organizace.
(30.9.2018)

Prohlídka výstavy "Kolín 1914 - 1918" pro děti

více - Prohlídka výstavy
Zveme všechny mladé zájemce na komentovanou prohlídku výstavy "Kolín 1914 - 1918. Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky", která se koná v sobotu 6. října v 9.00 - 12.00 hodin.
(29.9.2018)