• Česká státnost
  • Příběh vějíře
  • František Karel Foltýn
  • Nejen nepřátelé

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 13 (RMK, 2018)

Rydlo Jar.: Allium ursinum - expanzivní ohrožený druh v Libickém luhu a okolí.
Rydlo Jar.: Vegetace potoka Bačovka v Libickém luhu v roce 2018.
Rydlo Jar.: Vodní makrofyta v rybnících u obce Církvice.
Rydlo Jar.: Změny ve vegetaci v ochranném pásmu Národní přírodní rezervace Libický luh.
Rydlo Jar.: Vliv mrtvých ryb na vegetaci v národní přírodní rezervaci Libický luh.
Rydlo Jar.: Změny v květeně intravilánu obce Oseček.
Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Wolffia cf. arrhiza v tůni Bajkal v Libickém luhu.
Rydlo Jan: Klonální šíření vodních rostlin.
Štefánek M.: Doplňky k rozšíření křivatce českého na Kouřimsku a Kolínsku.
Bubová T., Kulma M., Kybicová K. & Vrabec V.: Klíšťata a lymeská borelióza     v Dománovickém lese (Střední Čechy, okres Kolín).
Rus I.: Nové přírůstky ve sbírce vážek (Insecta: Odonata) Regionálního muzea v Kolíně po 12 letech.
Rus I.: Krátké sdělení - Nový druh vážky pro Kolínsko – klínatka vidlitá Onychogomphus forcipatus (Odonata, Gomphidae).
Holý K., Vrabec V. & Sadák J.: Příspěvek k poznání motýlí fauny PR Stráň u Chroustova a PR Stráně u splavu a blízkého okolí.
Vrabec V.: Kudlanka nábožná – Mantis religiosa (Mantodea: Mantidae) v Uhlířské Lhotě.
Vrabec V.: Nález kadáveru suchozemské želvy na okraji Přírodní rezervace Stráně u splavu.
Rydlo Jar.: Krátké sdělení – Počet odpadků v Národní přírodní rezervaci Libický luh.
Rydlo Jar.: Recenze knihy: Hrčka D., Pokorný J., Petřík P.: Rostliny brandýského Polabí.

sobota, neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/