Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • expozice Dějiny Kolína
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Návrat k přírodě
  • Ozdoby dávné doby

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 12 (RMK, 2016)

Rydlo Jar.: Změny pokryvnosti jednotlivých druhů na Vokálově louce v Osečku v letech
        1997–2016.

Rydlo Jar.: Změny vodních makrofyt v rybníčku v Boru u Sokolče.

Rydlo Jar.: Příspěvek k poznání vodních makrofyt na Kutnohorsku.

Rydlo Jar.: Příspěvek k poznání vegetace vodních makrofyt ve stojatých vodách na Kolínsku.

Rydlo Jar.: Vliv sklizně květů na populaci sněženky podsněžníku (Galanthus nivalis).

Rydlo Jar.: Sněženka podsněžník (Galanthus nivalis) chráněný invazní druh v Národní
        přírodní rezervaci Libický luh a okolí.

Rydlo Jar.: Podbílek šupinatý (Lathraea squamaria) se šíří v Libickém luhu a okolí    .

Karešová P., Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny ve vegetaci makrofyt v rybníce Horní Kracle.

Špryňar P. & Trunečková L.: Flóra skládky ve Veleni (okres Praha-východ).

Rus I.: Změny ve fauně vážek (Odonata) NPP V Jezírkách v období 1996–2016.

Vrabec V. & Marek S.: Nález okáče voňavkového – Brintesia circe (Lepidoptera: Nympahlidae: Satyrinae) v Přírodní památce Žehuňsko – Báň u Hradčan.

Vrabec V.: Dvě nové lokality majky Meloe decorus (Coleoptera: Meloidae) na Kolínsku a Kutnohorsku.

Vrabec V.: Faunisticky zajímavé nálezy brouků (Coleoptera) v PR Dománovický les (Střední Čechy, okres Kolín).

Krouza J. & Vrabec V.: Tesaříkovití brouci (Coleoptera: Cerambycidae) přírodní rezervace Dománovický les.

Moravec J.: Tesaříkovití brouci (Coleoptera: Cerambycidae) Čáslavské kotliny.

Tihelka E.: První údaj o výskytu hlodníkovitých (Latridiidaae: Coleoptera) ve včelích úlech.

sobota - neděle:

Otevření stálé expozice "Dějiny Kolína"

více - Otevření stálé expozice
Ve čtvrtek 26. ledna byla ve Veigertovském domě slavnostně otevřena první část stálé expozice "Dějiny Kolína".
(28.1.2023)

Zima na vsi v kouřimském skanzenu

více - Zima na vsi v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na nový národopisný pořad "Zima na vsi", který se koná v sobotu 4. února v 10.00 - 16.00 hodin.
(28.1.2023)

Lektorské programy pro školy v Mašínově statku

více - Lektorské programy pro školy v Mašínově statku
V Mašínově statku - Památníku tří odbojů v Lošanech jsou pro žáky druhého stupně základních škol a pro studenty středních škol připraveny doprovodné vzdělávací programy.
(15.1.2023)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(3.1.2023)