• Nejen nepřátelé
  • Vladimír Jan Hnízdo
  • Volání dálek

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 12 (RMK, 2016)

Rydlo Jar.: Změny pokryvnosti jednotlivých druhů na Vokálově louce v Osečku v letech
        1997–2016.

Rydlo Jar.: Změny vodních makrofyt v rybníčku v Boru u Sokolče.

Rydlo Jar.: Příspěvek k poznání vodních makrofyt na Kutnohorsku.

Rydlo Jar.: Příspěvek k poznání vegetace vodních makrofyt ve stojatých vodách na Kolínsku.

Rydlo Jar.: Vliv sklizně květů na populaci sněženky podsněžníku (Galanthus nivalis).

Rydlo Jar.: Sněženka podsněžník (Galanthus nivalis) chráněný invazní druh v Národní
        přírodní rezervaci Libický luh a okolí.

Rydlo Jar.: Podbílek šupinatý (Lathraea squamaria) se šíří v Libickém luhu a okolí    .

Karešová P., Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny ve vegetaci makrofyt v rybníce Horní Kracle.

Špryňar P. & Trunečková L.: Flóra skládky ve Veleni (okres Praha-východ).

Rus I.: Změny ve fauně vážek (Odonata) NPP V Jezírkách v období 1996–2016.

Vrabec V. & Marek S.: Nález okáče voňavkového – Brintesia circe (Lepidoptera: Nympahlidae: Satyrinae) v Přírodní památce Žehuňsko – Báň u Hradčan.

Vrabec V.: Dvě nové lokality majky Meloe decorus (Coleoptera: Meloidae) na Kolínsku a Kutnohorsku.

Vrabec V.: Faunisticky zajímavé nálezy brouků (Coleoptera) v PR Dománovický les (Střední Čechy, okres Kolín).

Krouza J. & Vrabec V.: Tesaříkovití brouci (Coleoptera: Cerambycidae) přírodní rezervace Dománovický les.

Moravec J.: Tesaříkovití brouci (Coleoptera: Cerambycidae) Čáslavské kotliny.

Tihelka E.: První údaj o výskytu hlodníkovitých (Latridiidaae: Coleoptera) ve včelích úlech.

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

"Tajemství Svatojánské noci" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, která bude k vidění ve dnech 22. června - 7. července.
(15.6.2019)

Svatojánská noc v kouřimském skanzenu

více - Svatojánská noc v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatojánská noc", který se koná v sobotu 22. června v 19.00 - 23.00 hodin.
(15.6.2019)

Výběrové řízení na pozici "Edukátor v kultuře"

Regionální muzeum v Kolíně, p. o., vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Edukátor v kultuře se zaměřením na tradiční lidovou kulturu"
(3.6.2019)

Nové publikace našeho muzea

více - Nové publikace našeho muzea
V pokladnách našeho muzea jsou k zakoupení publikace "Barokní umění ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně" a "Vladimír Jan Hnízdo - Kresebné variace".
(2.6.2019)