• Česká státnost
  • Příběh vějíře
  • František Karel Foltýn
  • Nejen nepřátelé

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 12 (RMK, 2016)

Rydlo Jar.: Změny pokryvnosti jednotlivých druhů na Vokálově louce v Osečku v letech
        1997–2016.

Rydlo Jar.: Změny vodních makrofyt v rybníčku v Boru u Sokolče.

Rydlo Jar.: Příspěvek k poznání vodních makrofyt na Kutnohorsku.

Rydlo Jar.: Příspěvek k poznání vegetace vodních makrofyt ve stojatých vodách na Kolínsku.

Rydlo Jar.: Vliv sklizně květů na populaci sněženky podsněžníku (Galanthus nivalis).

Rydlo Jar.: Sněženka podsněžník (Galanthus nivalis) chráněný invazní druh v Národní
        přírodní rezervaci Libický luh a okolí.

Rydlo Jar.: Podbílek šupinatý (Lathraea squamaria) se šíří v Libickém luhu a okolí    .

Karešová P., Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny ve vegetaci makrofyt v rybníce Horní Kracle.

Špryňar P. & Trunečková L.: Flóra skládky ve Veleni (okres Praha-východ).

Rus I.: Změny ve fauně vážek (Odonata) NPP V Jezírkách v období 1996–2016.

Vrabec V. & Marek S.: Nález okáče voňavkového – Brintesia circe (Lepidoptera: Nympahlidae: Satyrinae) v Přírodní památce Žehuňsko – Báň u Hradčan.

Vrabec V.: Dvě nové lokality majky Meloe decorus (Coleoptera: Meloidae) na Kolínsku a Kutnohorsku.

Vrabec V.: Faunisticky zajímavé nálezy brouků (Coleoptera) v PR Dománovický les (Střední Čechy, okres Kolín).

Krouza J. & Vrabec V.: Tesaříkovití brouci (Coleoptera: Cerambycidae) přírodní rezervace Dománovický les.

Moravec J.: Tesaříkovití brouci (Coleoptera: Cerambycidae) Čáslavské kotliny.

Tihelka E.: První údaj o výskytu hlodníkovitých (Latridiidaae: Coleoptera) ve včelích úlech.

sobota, neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Prohlídka kostela sv. Anny v Sudějově

více - Prohlídka kostela sv. Anny v Sudějově
Zveme Vás na prohlídku poutního kostela sv. Anny v Sudějově, která se koná v sobotu 25. července v 11.00 hodin.
(19.7.2020)

Dny lidové architektury Středočeského kraje 2020

více - Dny lidové architektury Středočeského kraje 2020
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na bohatý program Dnů lidové architektury, který se koná ve dnech 18. - 19. července.
(10.7.2020)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, přibližující lidové obyčeje vrcholícího léta, která je k vidění ve dnech 14. července - 6. září.
(6.7.2020)

Komentované prohlídky výstavy "Nejen nepřátelé"

více - Komentované prohlídky výstavy
Zveme Vás na komentované prohlídky výstavy "Nejen nepřátelé - staří Řekové a jejich sousedé", které se v rámci programu "Archeologické léto" konají ve Dvořákově muzeu pravěku.
(3.7.2020)