• Přednáška
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 12 (RMK, 2016)

Rydlo Jar.: Změny pokryvnosti jednotlivých druhů na Vokálově louce v Osečku v letech
        1997–2016.

Rydlo Jar.: Změny vodních makrofyt v rybníčku v Boru u Sokolče.

Rydlo Jar.: Příspěvek k poznání vodních makrofyt na Kutnohorsku.

Rydlo Jar.: Příspěvek k poznání vegetace vodních makrofyt ve stojatých vodách na Kolínsku.

Rydlo Jar.: Vliv sklizně květů na populaci sněženky podsněžníku (Galanthus nivalis).

Rydlo Jar.: Sněženka podsněžník (Galanthus nivalis) chráněný invazní druh v Národní
        přírodní rezervaci Libický luh a okolí.

Rydlo Jar.: Podbílek šupinatý (Lathraea squamaria) se šíří v Libickém luhu a okolí    .

Karešová P., Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny ve vegetaci makrofyt v rybníce Horní Kracle.

Špryňar P. & Trunečková L.: Flóra skládky ve Veleni (okres Praha-východ).

Rus I.: Změny ve fauně vážek (Odonata) NPP V Jezírkách v období 1996–2016.

Vrabec V. & Marek S.: Nález okáče voňavkového – Brintesia circe (Lepidoptera: Nympahlidae: Satyrinae) v Přírodní památce Žehuňsko – Báň u Hradčan.

Vrabec V.: Dvě nové lokality majky Meloe decorus (Coleoptera: Meloidae) na Kolínsku a Kutnohorsku.

Vrabec V.: Faunisticky zajímavé nálezy brouků (Coleoptera) v PR Dománovický les (Střední Čechy, okres Kolín).

Krouza J. & Vrabec V.: Tesaříkovití brouci (Coleoptera: Cerambycidae) přírodní rezervace Dománovický les.

Moravec J.: Tesaříkovití brouci (Coleoptera: Cerambycidae) Čáslavské kotliny.

Tihelka E.: První údaj o výskytu hlodníkovitých (Latridiidaae: Coleoptera) ve včelích úlech.

sobota - neděle:

Výstava "Lidové stavby Čech"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na výstavu, která se koná do 30. října.
(26.9.2022)

Noc literatury

více - Noc literatury
Zveme Vás na program Noci literatury v Kolíně, který se koná ve středu 21. září v 18.00 - 22.00 hodin.
(14.9.2022)

Dny evropského dědictví

více - Dny evropského dědictví
Zveme Vás na bohatý program Dnů evropského dědictví na Kolínsku, který se koná ve dnech 10. - 18. září.
(5.9.2022)

Otevření Mašínova statku - Památníku tří odbojů v Lošanech

více - Otevření Mašínova statku - Památníku tří odbojů v Lošanech
Zveme Vás na slavnostní otevření Památníku tří odbojů v Lošanech, které se koná v pátek 26. srpna od 15.00 hodin.
(19.8.2022)