• Přednáška
  • Umění ve službách reklamy
  • Vážky
  • Nejen nepřátelé

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 12 (RMK, 2016)

Rydlo Jar.: Změny pokryvnosti jednotlivých druhů na Vokálově louce v Osečku v letech
        1997–2016.

Rydlo Jar.: Změny vodních makrofyt v rybníčku v Boru u Sokolče.

Rydlo Jar.: Příspěvek k poznání vodních makrofyt na Kutnohorsku.

Rydlo Jar.: Příspěvek k poznání vegetace vodních makrofyt ve stojatých vodách na Kolínsku.

Rydlo Jar.: Vliv sklizně květů na populaci sněženky podsněžníku (Galanthus nivalis).

Rydlo Jar.: Sněženka podsněžník (Galanthus nivalis) chráněný invazní druh v Národní
        přírodní rezervaci Libický luh a okolí.

Rydlo Jar.: Podbílek šupinatý (Lathraea squamaria) se šíří v Libickém luhu a okolí    .

Karešová P., Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny ve vegetaci makrofyt v rybníce Horní Kracle.

Špryňar P. & Trunečková L.: Flóra skládky ve Veleni (okres Praha-východ).

Rus I.: Změny ve fauně vážek (Odonata) NPP V Jezírkách v období 1996–2016.

Vrabec V. & Marek S.: Nález okáče voňavkového – Brintesia circe (Lepidoptera: Nympahlidae: Satyrinae) v Přírodní památce Žehuňsko – Báň u Hradčan.

Vrabec V.: Dvě nové lokality majky Meloe decorus (Coleoptera: Meloidae) na Kolínsku a Kutnohorsku.

Vrabec V.: Faunisticky zajímavé nálezy brouků (Coleoptera) v PR Dománovický les (Střední Čechy, okres Kolín).

Krouza J. & Vrabec V.: Tesaříkovití brouci (Coleoptera: Cerambycidae) přírodní rezervace Dománovický les.

Moravec J.: Tesaříkovití brouci (Coleoptera: Cerambycidae) Čáslavské kotliny.

Tihelka E.: První údaj o výskytu hlodníkovitých (Latridiidaae: Coleoptera) ve včelích úlech.

sobota - neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Publikace "100 uměleckých předmětů"

více - Publikace
V našem muzeu je v prodeji publikace "100 uměleckých předmětů Regionálního muzea v Kolíně", jejímiž autory jsou historikové Mgr. Petra Hollerová a Mgr. Vladimír Rišlink.
(5.10.2021)

Výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti" - zaměření na Muzeum lidových staveb v Kouřimi, Muzeum Kouřimska v Kouřimi a Podlipanské muzeum v Českém Brodě.
(29.9.2021)

Přednáška o kostele sv. Václava ve Svojšicích

více - Přednáška o kostele sv. Václava ve Svojšicích
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v rámci svěcení kaple sv. Václava ve Svojšicích v neděli 3. října.
(28.9.2021)

Výběrové řízení na pozici "Kurátor sbírky památek venkovské architektury"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici: „Kurátor sbírky památek venkovské architektury“ (část sbírkového fondu etnografie v Muzeu lidových staveb v Kouřimi).
(23.9.2021)