• Muzejní noc v Kolíně
  • Zapomenutá vůně střelného prachu
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 11 (RMK, 2014)

Hlinická V. & Rydlo Jar.: Vodní makrofyta v Sánském kanále v letech 1988 a 2014.

Rydlo Jar.: Vodní makrofyta v okolí Neškaredic.

Hlinická V., Kabátová K., Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny v rozšíření Echinocystis lobata na březích Labe mezi Kolínem a Nymburkem – srovnání s jinými řekami.

Kabátová K. & Rydlo Jar.: Vodní makrofyta potoka Lidušky v letech 1998 a 2003.

Kabátová K. & Rydlo Jar.: Vodní makrofyta ve Velkých a Malých Valech v Nymburce v letech 1983, 2003 a 2013.

Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny ve vegetaci vodních makrofyt v dolní Cidlině – srovnání s jinými řekami.

Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny vegetace vodních makrofyt v tůních Malý Přerov a Bajkal v Libickém luhu.

Rydlo Jar.: Příspěvek k poznání sezónní dynamiky populace Ceratophyllum submersum v rybníčku u Čilce ve středním Polabí.

Rydlo Jar.: Vliv letního vypuštění Labe na stulíky (Nuphar lutea).

Špryňar P., Spilka J. & Veverková A.: Solenka Valerandova (Samolus valerandi) znovu potvrzena v Čechách.

Štefánek M.: Poznámky k rozšíření křivatce českého (Gagea bohemica) na Kouřimsku.

Kavka M.: Vážky (Odonata) Kutnohorska.

Háva J. & Háva J. jun.: Příspěvek k poznání mravkolvů (Neuroptera: Myrmeleontidae) Přírodní rezervace Údolí Únětického potoka.

Vrabec V., Bubová T., Vejtrubová M., Hájková Š. & Kulma M.: Nález modráska bahenního Phengaris nausithous (Lepidoptera: Lycaenidae) v okolí Louňovic a Mukařova  (střední Čechy).

Vrabec V.: Nové lokality modrásků rodu Phengaris (Lepidoptera: Lycaenidae) v okolí Přelouče.

Moravec P., Vonička P., Linhart M. & Rus I.: Zajímavé nálezy brouků (Coleoptera) ve středním Polabí v letech 1991–2014.

Vrabec V.: Nálezy nosorožíka kapucínka (Oryctes nasicornis ondrejanus) (Coleoptera: Scarabaeidae) v obci Krakovany (střední Čechy).

Brejcha J. & Kreisinger J.: Predace hnízd sladkovodních želv ve středním Polabí za použití náhradních vajec.

Rus I.: Nově vyhlášené památné stromy na území ORP Kolín.

sobota - neděle:

Výstava "Vážky Českobrodska"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu "Vážky Českobrodska", která se koná ve dnech 26. května - 30. října.
(23.5.2022)

Naše muzeum bylo oceněno v soutěži Gloria musaealis

více - Naše muzeum bylo oceněno v soutěži Gloria musaealis
V národní soutěži Gloria musaealis v kategorii Muzejní publikace roku 2021 získala zvláštní ocenění kniha Lenky Mazačové a Roberta Honse "Dobrodružství cyklistiky - Éra vysokého kola v Čechách", kterou vydalo Regionální muzeum v Kolíně.
(21.5.2022)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, přibližující dnes již zapomenuté lidové obyčeje pozdního jara, která je k vidění ve dnech 21. května - 19. června.
(15.5.2022)

Výběrové řízení na pozici "Edukátor v Mašínově statku v Lošanech"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Edukátor v Mašínově statku - památníku tří odbojů v Lošanech".
(10.5.2022)