• Přednáška
  • Volání dálek
  • IMAGINÁRNÍ SETKÁNÍ FOTOGRAFŮ 2019

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 11 (RMK, 2014)

Hlinická V. & Rydlo Jar.: Vodní makrofyta v Sánském kanále v letech 1988 a 2014.

Rydlo Jar.: Vodní makrofyta v okolí Neškaredic.

Hlinická V., Kabátová K., Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny v rozšíření Echinocystis lobata na březích Labe mezi Kolínem a Nymburkem – srovnání s jinými řekami.

Kabátová K. & Rydlo Jar.: Vodní makrofyta potoka Lidušky v letech 1998 a 2003.

Kabátová K. & Rydlo Jar.: Vodní makrofyta ve Velkých a Malých Valech v Nymburce v letech 1983, 2003 a 2013.

Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny ve vegetaci vodních makrofyt v dolní Cidlině – srovnání s jinými řekami.

Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny vegetace vodních makrofyt v tůních Malý Přerov a Bajkal v Libickém luhu.

Rydlo Jar.: Příspěvek k poznání sezónní dynamiky populace Ceratophyllum submersum v rybníčku u Čilce ve středním Polabí.

Rydlo Jar.: Vliv letního vypuštění Labe na stulíky (Nuphar lutea).

Špryňar P., Spilka J. & Veverková A.: Solenka Valerandova (Samolus valerandi) znovu potvrzena v Čechách.

Štefánek M.: Poznámky k rozšíření křivatce českého (Gagea bohemica) na Kouřimsku.

Kavka M.: Vážky (Odonata) Kutnohorska.

Háva J. & Háva J. jun.: Příspěvek k poznání mravkolvů (Neuroptera: Myrmeleontidae) Přírodní rezervace Údolí Únětického potoka.

Vrabec V., Bubová T., Vejtrubová M., Hájková Š. & Kulma M.: Nález modráska bahenního Phengaris nausithous (Lepidoptera: Lycaenidae) v okolí Louňovic a Mukařova  (střední Čechy).

Vrabec V.: Nové lokality modrásků rodu Phengaris (Lepidoptera: Lycaenidae) v okolí Přelouče.

Moravec P., Vonička P., Linhart M. & Rus I.: Zajímavé nálezy brouků (Coleoptera) ve středním Polabí v letech 1991–2014.

Vrabec V.: Nálezy nosorožíka kapucínka (Oryctes nasicornis ondrejanus) (Coleoptera: Scarabaeidae) v obci Krakovany (střední Čechy).

Brejcha J. & Kreisinger J.: Predace hnízd sladkovodních želv ve středním Polabí za použití náhradních vajec.

Rus I.: Nově vyhlášené památné stromy na území ORP Kolín.

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výstava "Dobrodružství cyklistiky"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea Českého krasu v Berouně na výstavu "Dobrodružství cyklistiky - éra vysokého kola v Čechách", která se koná ve dnech 14. března - 6. května.
(11.3.2019)

Imaginární setkání fotografů 2019

více - Imaginární setkání fotografů 2019
Na webu www.novinky.cz vyšel článek o výstavě fotografií Jiřího Egerta a Reného Hraly, která právě probíhá v našem muzeu.
(9.3.2019)

Výstava o architektovi Janu Koulovi

více - Výstava o architektovi Janu Koulovi
V Západočeském muzeu v Plzni se ve dnech 2. března - 8. září koná výstava "Jan Koula - vlastimil a novorenesančník - 100 let od úmrtí".
(28.2.2019)

Budova Dvořákova muzea pravěku získala nová okna

více - Budova Dvořákova muzea pravěku získala nová okna
Nedávno byla dokončena výměna oken v budově Dvořákova muzea pravěku - někdejší Nové farní škole v Brandlově ulici.
(27.2.2019)