• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 11 (RMK, 2014)

Hlinická V. & Rydlo Jar.: Vodní makrofyta v Sánském kanále v letech 1988 a 2014.

Rydlo Jar.: Vodní makrofyta v okolí Neškaredic.

Hlinická V., Kabátová K., Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny v rozšíření Echinocystis lobata na březích Labe mezi Kolínem a Nymburkem – srovnání s jinými řekami.

Kabátová K. & Rydlo Jar.: Vodní makrofyta potoka Lidušky v letech 1998 a 2003.

Kabátová K. & Rydlo Jar.: Vodní makrofyta ve Velkých a Malých Valech v Nymburce v letech 1983, 2003 a 2013.

Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny ve vegetaci vodních makrofyt v dolní Cidlině – srovnání s jinými řekami.

Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny vegetace vodních makrofyt v tůních Malý Přerov a Bajkal v Libickém luhu.

Rydlo Jar.: Příspěvek k poznání sezónní dynamiky populace Ceratophyllum submersum v rybníčku u Čilce ve středním Polabí.

Rydlo Jar.: Vliv letního vypuštění Labe na stulíky (Nuphar lutea).

Špryňar P., Spilka J. & Veverková A.: Solenka Valerandova (Samolus valerandi) znovu potvrzena v Čechách.

Štefánek M.: Poznámky k rozšíření křivatce českého (Gagea bohemica) na Kouřimsku.

Kavka M.: Vážky (Odonata) Kutnohorska.

Háva J. & Háva J. jun.: Příspěvek k poznání mravkolvů (Neuroptera: Myrmeleontidae) Přírodní rezervace Údolí Únětického potoka.

Vrabec V., Bubová T., Vejtrubová M., Hájková Š. & Kulma M.: Nález modráska bahenního Phengaris nausithous (Lepidoptera: Lycaenidae) v okolí Louňovic a Mukařova  (střední Čechy).

Vrabec V.: Nové lokality modrásků rodu Phengaris (Lepidoptera: Lycaenidae) v okolí Přelouče.

Moravec P., Vonička P., Linhart M. & Rus I.: Zajímavé nálezy brouků (Coleoptera) ve středním Polabí v letech 1991–2014.

Vrabec V.: Nálezy nosorožíka kapucínka (Oryctes nasicornis ondrejanus) (Coleoptera: Scarabaeidae) v obci Krakovany (střední Čechy).

Brejcha J. & Kreisinger J.: Predace hnízd sladkovodních želv ve středním Polabí za použití náhradních vajec.

Rus I.: Nově vyhlášené památné stromy na území ORP Kolín.

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v MLS v Kouřimi"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi".
(15.1.2019)

Edice "Polabští překladatelé"

více - Edice
V Regionálním muzeu je v prodeji první publikace z naší nové ediční řady "Polabští překladatelé", která v překladu Jaroslava Janíka přibližuje dílo "Poemy" Oscara Vladislase de Lubicz - Milosz.
(12.1.2019)

Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu

více - Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Tříkrálová koleda", který se koná v neděli 6. ledna v 10.00 - 16.00 hodin.
(29.12.2018)

Adventní Otevřená ulice

více - Adventní Otevřená ulice
Zveme Vás na program adventní Otevřené ulice v okolí kolínského chrámu sv. Bartoloměje, v jehož rámci bude v neděli 16. prosince ve večerních hodinách zpřístupněn také Červinkovský dům.
(10.12.2018)