• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 10 (RMK, 2012)

Běhal Z. & Běhal O.: Potvrzení výskytu griquaitu poblíž dvora Hranice u Dobešovic.

Vrabec V.: Nález australské houby Clathrus archeri (Fungi: Agaricomycetes: Phallales: Phallaceae) na Kolínsku.

Prknová H. Studnička M.: Různé jehličnany při zalesnění zemědělské půdy po 43 letech: zajímavé jevy v bylinném patře.

Hlinická V. &Rydlo J.: Příspěvek k poznání vodních makrofyt v Uhlířských Janovicích a okolí.

Rydlo J.: Společenstva s Potamogeton coloratus v Polabí.

Rydlo J.: Změny bylinného patra lužního lesa v ochranném pásmu NPR Libický luh po nahrazení humusového horizontu ornicí.

Rydlo J.: Změny ve vegetaci vodních makrofyt rybníků Olšového, Jíváku a Nového Jizbického na Loučeňsku.

Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny vegetace vodních makrofyt Čihadelských rybníčků.

Vrabec V.: Štír Euscorpius italicus (Scorpiones: Euscorpiidae) v Božci na Kolínsku.

Machač O.: Příspěvek k poznání pavouků (Araneae) v EVL Libické luhy.

Rus I.: Krátké sdělení – Nové druhy vážek (Odonata) pro kolínsko.

Trnka F. & Gabroš R.: Příspěvek k poznání brouků EVL Libické luhy.

Vrabec V.: Faunisticky zajímavé nálezy motýlů (Lepidoptera) ze středního Polabí.

Mačát Z.: Nálezy obojživelníků a plazů v EVL Libické luhy.

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)