• Přednáška
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 10 (RMK, 2012)

Běhal Z. & Běhal O.: Potvrzení výskytu griquaitu poblíž dvora Hranice u Dobešovic.

Vrabec V.: Nález australské houby Clathrus archeri (Fungi: Agaricomycetes: Phallales: Phallaceae) na Kolínsku.

Prknová H. Studnička M.: Různé jehličnany při zalesnění zemědělské půdy po 43 letech: zajímavé jevy v bylinném patře.

Hlinická V. &Rydlo J.: Příspěvek k poznání vodních makrofyt v Uhlířských Janovicích a okolí.

Rydlo J.: Společenstva s Potamogeton coloratus v Polabí.

Rydlo J.: Změny bylinného patra lužního lesa v ochranném pásmu NPR Libický luh po nahrazení humusového horizontu ornicí.

Rydlo J.: Změny ve vegetaci vodních makrofyt rybníků Olšového, Jíváku a Nového Jizbického na Loučeňsku.

Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny vegetace vodních makrofyt Čihadelských rybníčků.

Vrabec V.: Štír Euscorpius italicus (Scorpiones: Euscorpiidae) v Božci na Kolínsku.

Machač O.: Příspěvek k poznání pavouků (Araneae) v EVL Libické luhy.

Rus I.: Krátké sdělení – Nové druhy vážek (Odonata) pro kolínsko.

Trnka F. & Gabroš R.: Příspěvek k poznání brouků EVL Libické luhy.

Vrabec V.: Faunisticky zajímavé nálezy motýlů (Lepidoptera) ze středního Polabí.

Mačát Z.: Nálezy obojživelníků a plazů v EVL Libické luhy.

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu".
(1.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje