• Přednáška
  • Volání dálek
  • IMAGINÁRNÍ SETKÁNÍ FOTOGRAFŮ 2019

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 10 (RMK, 2012)

Běhal Z. & Běhal O.: Potvrzení výskytu griquaitu poblíž dvora Hranice u Dobešovic.

Vrabec V.: Nález australské houby Clathrus archeri (Fungi: Agaricomycetes: Phallales: Phallaceae) na Kolínsku.

Prknová H. Studnička M.: Různé jehličnany při zalesnění zemědělské půdy po 43 letech: zajímavé jevy v bylinném patře.

Hlinická V. &Rydlo J.: Příspěvek k poznání vodních makrofyt v Uhlířských Janovicích a okolí.

Rydlo J.: Společenstva s Potamogeton coloratus v Polabí.

Rydlo J.: Změny bylinného patra lužního lesa v ochranném pásmu NPR Libický luh po nahrazení humusového horizontu ornicí.

Rydlo J.: Změny ve vegetaci vodních makrofyt rybníků Olšového, Jíváku a Nového Jizbického na Loučeňsku.

Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny vegetace vodních makrofyt Čihadelských rybníčků.

Vrabec V.: Štír Euscorpius italicus (Scorpiones: Euscorpiidae) v Božci na Kolínsku.

Machač O.: Příspěvek k poznání pavouků (Araneae) v EVL Libické luhy.

Rus I.: Krátké sdělení – Nové druhy vážek (Odonata) pro kolínsko.

Trnka F. & Gabroš R.: Příspěvek k poznání brouků EVL Libické luhy.

Vrabec V.: Faunisticky zajímavé nálezy motýlů (Lepidoptera) ze středního Polabí.

Mačát Z.: Nálezy obojživelníků a plazů v EVL Libické luhy.

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výstava "Dobrodružství cyklistiky"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea Českého krasu v Berouně na výstavu "Dobrodružství cyklistiky - éra vysokého kola v Čechách", která se koná ve dnech 14. března - 6. května.
(11.3.2019)

Imaginární setkání fotografů 2019

více - Imaginární setkání fotografů 2019
Na webu www.novinky.cz vyšel článek o výstavě fotografií Jiřího Egerta a Reného Hraly, která právě probíhá v našem muzeu.
(9.3.2019)

Výstava o architektovi Janu Koulovi

více - Výstava o architektovi Janu Koulovi
V Západočeském muzeu v Plzni se ve dnech 2. března - 8. září koná výstava "Jan Koula - vlastimil a novorenesančník - 100 let od úmrtí".
(28.2.2019)

Budova Dvořákova muzea pravěku získala nová okna

více - Budova Dvořákova muzea pravěku získala nová okna
Nedávno byla dokončena výměna oken v budově Dvořákova muzea pravěku - někdejší Nové farní škole v Brandlově ulici.
(27.2.2019)