• Nejen nepřátelé
  • Vladimír Jan Hnízdo
  • Volání dálek

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 10 (RMK, 2012)

Běhal Z. & Běhal O.: Potvrzení výskytu griquaitu poblíž dvora Hranice u Dobešovic.

Vrabec V.: Nález australské houby Clathrus archeri (Fungi: Agaricomycetes: Phallales: Phallaceae) na Kolínsku.

Prknová H. Studnička M.: Různé jehličnany při zalesnění zemědělské půdy po 43 letech: zajímavé jevy v bylinném patře.

Hlinická V. &Rydlo J.: Příspěvek k poznání vodních makrofyt v Uhlířských Janovicích a okolí.

Rydlo J.: Společenstva s Potamogeton coloratus v Polabí.

Rydlo J.: Změny bylinného patra lužního lesa v ochranném pásmu NPR Libický luh po nahrazení humusového horizontu ornicí.

Rydlo J.: Změny ve vegetaci vodních makrofyt rybníků Olšového, Jíváku a Nového Jizbického na Loučeňsku.

Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny vegetace vodních makrofyt Čihadelských rybníčků.

Vrabec V.: Štír Euscorpius italicus (Scorpiones: Euscorpiidae) v Božci na Kolínsku.

Machač O.: Příspěvek k poznání pavouků (Araneae) v EVL Libické luhy.

Rus I.: Krátké sdělení – Nové druhy vážek (Odonata) pro kolínsko.

Trnka F. & Gabroš R.: Příspěvek k poznání brouků EVL Libické luhy.

Vrabec V.: Faunisticky zajímavé nálezy motýlů (Lepidoptera) ze středního Polabí.

Mačát Z.: Nálezy obojživelníků a plazů v EVL Libické luhy.

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

"Tajemství Svatojánské noci" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, která bude k vidění ve dnech 22. června - 7. července.
(15.6.2019)

Svatojánská noc v kouřimském skanzenu

více - Svatojánská noc v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatojánská noc", který se koná v sobotu 22. června v 19.00 - 23.00 hodin.
(15.6.2019)

Výběrové řízení na pozici "Edukátor v kultuře"

Regionální muzeum v Kolíně, p. o., vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Edukátor v kultuře se zaměřením na tradiční lidovou kulturu"
(3.6.2019)

Nové publikace našeho muzea

více - Nové publikace našeho muzea
V pokladnách našeho muzea jsou k zakoupení publikace "Barokní umění ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně" a "Vladimír Jan Hnízdo - Kresebné variace".
(2.6.2019)