• Sladkosti na Kolínsku
  • Umění ve službách reklamy
  • Nejen nepřátelé

Práce muzea v Kolíně - řada přírodovědná - č. 10 (RMK, 2012)

Běhal Z. & Běhal O.: Potvrzení výskytu griquaitu poblíž dvora Hranice u Dobešovic.

Vrabec V.: Nález australské houby Clathrus archeri (Fungi: Agaricomycetes: Phallales: Phallaceae) na Kolínsku.

Prknová H. Studnička M.: Různé jehličnany při zalesnění zemědělské půdy po 43 letech: zajímavé jevy v bylinném patře.

Hlinická V. &Rydlo J.: Příspěvek k poznání vodních makrofyt v Uhlířských Janovicích a okolí.

Rydlo J.: Společenstva s Potamogeton coloratus v Polabí.

Rydlo J.: Změny bylinného patra lužního lesa v ochranném pásmu NPR Libický luh po nahrazení humusového horizontu ornicí.

Rydlo J.: Změny ve vegetaci vodních makrofyt rybníků Olšového, Jíváku a Nového Jizbického na Loučeňsku.

Rydlo Jan & Rydlo Jar.: Změny vegetace vodních makrofyt Čihadelských rybníčků.

Vrabec V.: Štír Euscorpius italicus (Scorpiones: Euscorpiidae) v Božci na Kolínsku.

Machač O.: Příspěvek k poznání pavouků (Araneae) v EVL Libické luhy.

Rus I.: Krátké sdělení – Nové druhy vážek (Odonata) pro kolínsko.

Trnka F. & Gabroš R.: Příspěvek k poznání brouků EVL Libické luhy.

Vrabec V.: Faunisticky zajímavé nálezy motýlů (Lepidoptera) ze středního Polabí.

Mačát Z.: Nálezy obojživelníků a plazů v EVL Libické luhy.

zavřeno

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Povídání o českých loupežnících

více - Povídání o českých loupežnících
V pondělí 18. ledna promluvil v České televizi v rámci pořadu "Sama doma" historik našeho muzea PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ph.D.
(19.1.2021)

Povídání o tradici svátku Tří králů

více - Povídání o tradici svátku Tří králů
V pondělí 4. ledna promluvil v České televizi v rámci pořadu "Sama doma" historik našeho muzea PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ph.D.
(4.1.2021)

Reportáž o výstavě "Nejen nepřátelé"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 3. ledna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Nejen nepřátelé - staří Řekové a jejich sousedé", která právě probíhá v našem muzeu.
(3.1.2021)

Výstava o barokní architektuře

více - Výstava o barokní architektuře
Od 3. prosince do 31. ledna můžete v přednáškovém sále Veigertovského domu navštívit komorní výstavu "Lombardští architekti a barokní stavby ve Středočeském kraji".
(30.11.2020)