• Kolín 1914–1918
  • čtení v muzeu
  • Jan Havránek

Práce muzea v Kolíně, IV, RMK, 1987

Hrala J., Sedláček Z., Vávra M.: Hradiště z doby bronzové u Velimi.
Dvořák M., Dvořák L.: Historická topografie města Českého Brodu (III).
Petr S.: List rychtáře a přísežných města Kolína nad Labem do Frankfurtu nad Mohanem z let 1335 – 1336.
Zilynskyj B.: Kolínsko a Kutnohorsko v prvních dvou knihách kšaftů Nového Města pražského (1436 – 1494).
Hamáčková V., Šedinová J.: Starý židovský hřbitov v Kolíně.
Sochorová L.: Renesanční interludium o nevěrné ženě a lidová tradice Kolínska (II).
Kroupa P., Rykl M.: Tři feudální sídla na Kolínsku.
Bisinger Z., Schneider J.: Labe a Kolíňané – od raných dob dějinných do poloviny 19. stol.
Kašpar O.: Bitva u Kolína ve sbírce korespondence pruského krále Fridrichy II. z roku 1773.
Vaněčková J.: Lošanská raabizační smlouva 1785 a 1788.
Slouka V.: Existovala Kateřina Osvaldová? Příspěvek ke genealogii větve rodu Morstadtů v Kolíně.
Miškovská Z.: Pozůstalost prof. Jaroslava Schneidera v Okresním archívu v Kolíně.
Rus I.: Chráněná území okresu Kolín.

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 18. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(10.8.2018)

Reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 5. srpna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Mezi kmeny a státem", která do 16. září probíhá v našem muzeu.
(6.8.2018)

Výstava "Zmizelé Českobrodsko"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na komorní výstavu o lidové architektuře na Českobrodsku, která se koná ve dnech 14. července - 16. září.
(8.7.2018)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje v době pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 14. července - 9. září.
(8.7.2018)