• Dobrodružství cyklistiky
  • Nejen nepřátelé
  • Vladimír Jan Hnízdo

Práce muzea v Kolíně, IV, RMK, 1987

Hrala J., Sedláček Z., Vávra M.: Hradiště z doby bronzové u Velimi.
Dvořák M., Dvořák L.: Historická topografie města Českého Brodu (III).
Petr S.: List rychtáře a přísežných města Kolína nad Labem do Frankfurtu nad Mohanem z let 1335 – 1336.
Zilynskyj B.: Kolínsko a Kutnohorsko v prvních dvou knihách kšaftů Nového Města pražského (1436 – 1494).
Hamáčková V., Šedinová J.: Starý židovský hřbitov v Kolíně.
Sochorová L.: Renesanční interludium o nevěrné ženě a lidová tradice Kolínska (II).
Kroupa P., Rykl M.: Tři feudální sídla na Kolínsku.
Bisinger Z., Schneider J.: Labe a Kolíňané – od raných dob dějinných do poloviny 19. stol.
Kašpar O.: Bitva u Kolína ve sbírce korespondence pruského krále Fridrichy II. z roku 1773.
Vaněčková J.: Lošanská raabizační smlouva 1785 a 1788.
Slouka V.: Existovala Kateřina Osvaldová? Příspěvek ke genealogii větve rodu Morstadtů v Kolíně.
Miškovská Z.: Pozůstalost prof. Jaroslava Schneidera v Okresním archívu v Kolíně.
Rus I.: Chráněná území okresu Kolín.

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Koncert pro všechny dobré rodáky

více - Koncert pro všechny dobré rodáky
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na koncert kapely Krajanka Václava Hlaváčka, který se koná v neděli 25. srpna ve 14.00 hodin.
(16.8.2019)

Dožínky v kouřimském skanzenu

více - Dožínky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Dožínky", který se koná v sobotu 17. srpna v 10.00 - 18.00 hodin.
(5.8.2019)

Výstava "100 let proměn hranic našich regionů"

více - Výstava
Zveme Vás k prohlídce panelové výstavy, která se koná do 29. srpna ve Veigertovském domě v Kolíně.
(31.7.2019)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace, přibližující lidové obyčeje vrcholného a pozdního léta, která bude k vidění ve dnech 13. července - 8. září.
(5.7.2019)