• Sladkosti na Kolínsku
  • Umění ve službách reklamy
  • Nejen nepřátelé

Práce muzea v Kolíně, IV, RMK, 1987

Hrala J., Sedláček Z., Vávra M.: Hradiště z doby bronzové u Velimi.
Dvořák M., Dvořák L.: Historická topografie města Českého Brodu (III).
Petr S.: List rychtáře a přísežných města Kolína nad Labem do Frankfurtu nad Mohanem z let 1335 – 1336.
Zilynskyj B.: Kolínsko a Kutnohorsko v prvních dvou knihách kšaftů Nového Města pražského (1436 – 1494).
Hamáčková V., Šedinová J.: Starý židovský hřbitov v Kolíně.
Sochorová L.: Renesanční interludium o nevěrné ženě a lidová tradice Kolínska (II).
Kroupa P., Rykl M.: Tři feudální sídla na Kolínsku.
Bisinger Z., Schneider J.: Labe a Kolíňané – od raných dob dějinných do poloviny 19. stol.
Kašpar O.: Bitva u Kolína ve sbírce korespondence pruského krále Fridrichy II. z roku 1773.
Vaněčková J.: Lošanská raabizační smlouva 1785 a 1788.
Slouka V.: Existovala Kateřina Osvaldová? Příspěvek ke genealogii větve rodu Morstadtů v Kolíně.
Miškovská Z.: Pozůstalost prof. Jaroslava Schneidera v Okresním archívu v Kolíně.
Rus I.: Chráněná území okresu Kolín.

zavřeno

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Reportáž o zvonici chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně

více - Reportáž o zvonici chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně
V neděli 25. ledna uvedl Český rozhlas reportáž o svatobartolomějské zvonici, v níž promluvil ředitel našeho muzea Mgr. Vladimír Rišlink.
(25.1.2021)

Povídání o českých loupežnících

více - Povídání o českých loupežnících
V pondělí 18. ledna promluvil v České televizi v rámci pořadu "Sama doma" historik našeho muzea PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ph.D.
(19.1.2021)

Povídání o tradici svátku Tří králů

více - Povídání o tradici svátku Tří králů
V pondělí 4. ledna promluvil v České televizi v rámci pořadu "Sama doma" historik našeho muzea PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ph.D.
(4.1.2021)

Reportáž o výstavě "Nejen nepřátelé"

více - Reportáž o výstavě
V neděli 3. ledna uvedla Česká televize v rámci pořadu "Toulavá kamera" reportáž o výstavě "Nejen nepřátelé - staří Řekové a jejich sousedé", která právě probíhá v našem muzeu.
(3.1.2021)