• Literární podvečer
  • IMAGINÁRNÍ SETKÁNÍ FOTOGRAFŮ 2019

Práce muzea v Kolíně, IV, RMK, 1987

Hrala J., Sedláček Z., Vávra M.: Hradiště z doby bronzové u Velimi.
Dvořák M., Dvořák L.: Historická topografie města Českého Brodu (III).
Petr S.: List rychtáře a přísežných města Kolína nad Labem do Frankfurtu nad Mohanem z let 1335 – 1336.
Zilynskyj B.: Kolínsko a Kutnohorsko v prvních dvou knihách kšaftů Nového Města pražského (1436 – 1494).
Hamáčková V., Šedinová J.: Starý židovský hřbitov v Kolíně.
Sochorová L.: Renesanční interludium o nevěrné ženě a lidová tradice Kolínska (II).
Kroupa P., Rykl M.: Tři feudální sídla na Kolínsku.
Bisinger Z., Schneider J.: Labe a Kolíňané – od raných dob dějinných do poloviny 19. stol.
Kašpar O.: Bitva u Kolína ve sbírce korespondence pruského krále Fridrichy II. z roku 1773.
Vaněčková J.: Lošanská raabizační smlouva 1785 a 1788.
Slouka V.: Existovala Kateřina Osvaldová? Příspěvek ke genealogii větve rodu Morstadtů v Kolíně.
Miškovská Z.: Pozůstalost prof. Jaroslava Schneidera v Okresním archívu v Kolíně.
Rus I.: Chráněná území okresu Kolín.

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výběrové řízení na pozici "Edukátor v kultuře"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Edukátor v kultuře" - zaměření na práci s dospělými a seniory.
(1.2.2019)

Výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v MLS v Kouřimi"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi".
(15.1.2019)

Edice "Polabští překladatelé"

více - Edice
V Regionálním muzeu je v prodeji první publikace z naší nové ediční řady "Polabští překladatelé", která v překladu Jaroslava Janíka přibližuje dílo "Poemy" Oscara Vladislase de Lubicz - Milosz.
(12.1.2019)

Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu

více - Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Tříkrálová koleda", který se koná v neděli 6. ledna v 10.00 - 16.00 hodin.
(29.12.2018)