• Přednáška
  • Vážky
  • Nejen nepřátelé

Práce muzea v Kolíně, IV, RMK, 1987

Hrala J., Sedláček Z., Vávra M.: Hradiště z doby bronzové u Velimi.
Dvořák M., Dvořák L.: Historická topografie města Českého Brodu (III).
Petr S.: List rychtáře a přísežných města Kolína nad Labem do Frankfurtu nad Mohanem z let 1335 – 1336.
Zilynskyj B.: Kolínsko a Kutnohorsko v prvních dvou knihách kšaftů Nového Města pražského (1436 – 1494).
Hamáčková V., Šedinová J.: Starý židovský hřbitov v Kolíně.
Sochorová L.: Renesanční interludium o nevěrné ženě a lidová tradice Kolínska (II).
Kroupa P., Rykl M.: Tři feudální sídla na Kolínsku.
Bisinger Z., Schneider J.: Labe a Kolíňané – od raných dob dějinných do poloviny 19. stol.
Kašpar O.: Bitva u Kolína ve sbírce korespondence pruského krále Fridrichy II. z roku 1773.
Vaněčková J.: Lošanská raabizační smlouva 1785 a 1788.
Slouka V.: Existovala Kateřina Osvaldová? Příspěvek ke genealogii větve rodu Morstadtů v Kolíně.
Miškovská Z.: Pozůstalost prof. Jaroslava Schneidera v Okresním archívu v Kolíně.
Rus I.: Chráněná území okresu Kolín.

sobota - neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Publikace "100 uměleckých předmětů"

více - Publikace
V našem muzeu je v prodeji publikace "100 uměleckých předmětů Regionálního muzea v Kolíně", jejímiž autory jsou historikové Mgr. Petra Hollerová a Mgr. Vladimír Rišlink.
(5.10.2021)

Výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti" - zaměření na Muzeum lidových staveb v Kouřimi, Muzeum Kouřimska v Kouřimi a Podlipanské muzeum v Českém Brodě.
(29.9.2021)

Přednáška o kostele sv. Václava ve Svojšicích

více - Přednáška o kostele sv. Václava ve Svojšicích
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v rámci svěcení kaple sv. Václava ve Svojšicích v neděli 3. října.
(28.9.2021)

Výběrové řízení na pozici "Kurátor sbírky památek venkovské architektury"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici: „Kurátor sbírky památek venkovské architektury“ (část sbírkového fondu etnografie v Muzeu lidových staveb v Kouřimi).
(23.9.2021)