• Přednáška
  • Umění ve službách reklamy
  • Vážky
  • Nejen nepřátelé

PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ph.D.

Vystudoval gymnázium v Českém Brodě, v letech 2004–2009 studoval na FF Univerzity Karlovy v Praze, obory archivnictví-PVH, historie a učitelství pro střední školy. Ve své diplomové práci Nižší šlechta na Černokostelecku v raném novověku zkoumal jev pauperizace a mizení nižší šlechty před a po bitvě na Bílé hoře, v období let 1500–1730. 21.5.2003 obdržel z rukou přítomnosti prezidenta republiky V. Klause cenu Učené společnosti ČR za trvalý výzkum regionálních dějin. V letech 2008–2009 byl vědeckým pracovníkem Národního muzea v Praze, od roku 2009 je historikem Regionálního muzea v Kolíně. V letech 2009–2012 byl také interním doktorandem FF Univerzity Karlovy v Praze (téma disertační práce: Historická topografie města Kostelce n. Č. l.), říjen 2012 – zisk titulu Ph.D. Je také předsedou komise pro regeneraci městské památkové zóny při MěÚ v Českém Brodě, členem Společnosti pro českou heraldiku a genealogii v Praze, Společnosti pro obnovu mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze, společnosti Mensa ČR a členem Historické komise o.p.s. Po stopách Liechtensteinů. Od roku 2005 také vyučuje dějepis a latinu na gymnáziu v Českém Brodě.
Profesní zaměření: Nižší šlechta v Českých zemích v 16.–18. století; historická městská topografie a problematika maloměst a měst agrárního a poloagrárního charakteru; regionální dějiny Černokostelecka a Českobrodska; Smiřičtí; Lichtenštejnové; regionální církevní dějiny a liturgika.

Kontakt:
mrvik@muzeumkolin.cz
mob.: +420 603 390 349

sobota - neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Publikace "100 uměleckých předmětů"

více - Publikace
V našem muzeu je v prodeji publikace "100 uměleckých předmětů Regionálního muzea v Kolíně", jejímiž autory jsou historikové Mgr. Petra Hollerová a Mgr. Vladimír Rišlink.
(5.10.2021)

Výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Pracovník vztahů k veřejnosti" - zaměření na Muzeum lidových staveb v Kouřimi, Muzeum Kouřimska v Kouřimi a Podlipanské muzeum v Českém Brodě.
(29.9.2021)

Přednáška o kostele sv. Václava ve Svojšicích

více - Přednáška o kostele sv. Václava ve Svojšicích
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v rámci svěcení kaple sv. Václava ve Svojšicích v neděli 3. října.
(28.9.2021)

Výběrové řízení na pozici "Kurátor sbírky památek venkovské architektury"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici: „Kurátor sbírky památek venkovské architektury“ (část sbírkového fondu etnografie v Muzeu lidových staveb v Kouřimi).
(23.9.2021)