• Dobrodružství cyklistiky
  • Nejen nepřátelé
  • Vladimír Jan Hnízdo

Mgr. Adam Votruba, Ph.D.

Vystudoval v letech 1992–1999 historii a filozofii na Filozofické fakultě Karlovy Univerzity v Praze. V roce 2007 získal tamtéž doktorát v oboru historie s dizertací věnovanou tématu zbojnictví a jeho obrazu v lidové kultuře. Působil jako učitel na gymnáziu, dále v Národním muzeu jako kurátor etnografických sbírek a v Polabském muzeu v Poděbradech. Externě přednáší na FFUK. Věnuje se tématům z oblasti lidové kultury, zejména v souvislosti se slovesným a písňovým folklorem. Je autorem publikací Pravda u zbojníka – Zbojnictví a loupežnictví ve střední Evropě, Václav Babinský – život loupežníka a loupežnická legenda, Lidové písně z Kouřimska, Namažeme školu špekem – Současná folklorní poezie dětí aj. K vydání připravil rukopisnou písňovou sbírku českodubského učitele Václava Havla Lidové písně z Podještědí. V Regionálním muzeu v Kolíně pracuje od roku 2018 jako dokumentátor tradiční lidové kultury.

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/