• Muzejní noc v Kolíně
  • Zapomenutá vůně střelného prachu
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

Výběrové řízení na pozici "Kurátor sbírky památek venkovské architektury" | (21. 6. 2021)

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici: „Kurátor sbírky památek venkovské architektury“ (část sbírkového fondu etnografie v Muzeu lidových staveb v Kouřimi).

Požadavky:

Dokončené vysokoškolské vzdělání v oboru památková péče - architektura, památková péče - etnografie/etnologie, nebo památková péče - historie
Prokazatelný odborný zájem o památky venkovské architektury
Zodpovědný přístup ke správě předmětů kulturní hodnoty
Kladný vztah ke kulturnímu dědictví a dobrá orientace ve způsobech prezentace kulturního dědictví
Schopnost samostatné tvůrčí činnosti
Dobré komunikační a didaktické schopnosti
Organizační schopnosti
Dobrá orientace v oblasti muzejnictví a památkové péče
Časová flexibilita (pružná pracovní doba, nárazově nutnost práce o víkendech, svátcích apod.)
Aktivní spolupráce při přípravě národopisných pořadů a dalších doprovodných programů v Muzeu lidových staveb v Kouřimi
Řidičský průkaz – oprávnění skupiny B

Nabízíme:
Pracovní poměr v rozsahu 1,0 úvazku na dobu určitou (možnost změny na pracovní poměr na dobu neurčitou), zařazení do 12. platové třídy dle katalogu prací ve veřejných službách a správě, místo výkonu práce: Kouřim, zahájení pracovního poměru: srpen - říjen 2021

Přihláška musí obsahovat:
Kontaktní údaje (adresa, telefonické spojení, e-mail)
Strukturovaný životopis
Platný výpis z rejstříku trestů
Kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání

Přihlášky včetně veškerých požadovaných příloh, zasílejte v písemné podobědo 30. 7. 2021 na adresu Regionální muzeum v Kolíně, p. o., Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín 1
Informace na tel.: 603 548 225,

sobota - neděle:

Výstava "Vážky Českobrodska"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu "Vážky Českobrodska", která se koná ve dnech 26. května - 30. října.
(23.5.2022)

Naše muzeum bylo oceněno v soutěži Gloria musaealis

více - Naše muzeum bylo oceněno v soutěži Gloria musaealis
V národní soutěži Gloria musaealis v kategorii Muzejní publikace roku 2021 získala zvláštní ocenění kniha Lenky Mazačové a Roberta Honse "Dobrodružství cyklistiky - Éra vysokého kola v Čechách", kterou vydalo Regionální muzeum v Kolíně.
(21.5.2022)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, přibližující dnes již zapomenuté lidové obyčeje pozdního jara, která je k vidění ve dnech 21. května - 19. června.
(15.5.2022)

Výběrové řízení na pozici "Edukátor v Mašínově statku v Lošanech"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Edukátor v Mašínově statku - památníku tří odbojů v Lošanech".
(10.5.2022)