• Česká státnost
  • Příběh vějíře
  • František Karel Foltýn
  • Nejen nepřátelé

Muzeum získalo soubor děl Vladimíra Jana Hnízda | (7. 2. 2020)

FotogalerieNa konci loňského roku Regionální muzeum v Kolíně získalo do svých sbírek soubor jednadvaceti prací výtvarníka Vladimíra Jana Hnízda (1914 - 1978), který působil v Kolíně a v Praze.

Jednu malbu (kombinovaná technika na sololitu) a dvacet kreseb (pastely) ze 70. let 20. století muzeum zakoupilo z autorovy pozůstalosti díky finanční podpoře Ministerstva kultury České republiky a Středočeského kraje. Naše institruce tak významně obohatila svoji sbírku umění druhé poloviny 20. století.

Fotogalerie:
Nad městem Mistře! Modlenec Modrá kontura Geometrický profil Hlava Rusovlasá Žena s miskou Smrt svatého Štěpána Odpočívání Enkidu Neurčitelný znak Prostor mého odešlého přítele Strach z neznámého Konec Gorgony Úcta k Cézannovi Slavná čtveřice Noční štvanice U napajedla Ostraha Bez názvu

sobota, neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Prohlídka kostela sv. Anny v Sudějově

více - Prohlídka kostela sv. Anny v Sudějově
Zveme Vás na prohlídku poutního kostela sv. Anny v Sudějově, která se koná v sobotu 25. července v 11.00 hodin.
(19.7.2020)

Dny lidové architektury Středočeského kraje 2020

více - Dny lidové architektury Středočeského kraje 2020
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na bohatý program Dnů lidové architektury, který se koná ve dnech 18. - 19. července.
(10.7.2020)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, přibližující lidové obyčeje vrcholícího léta, která je k vidění ve dnech 14. července - 6. září.
(6.7.2020)

Komentované prohlídky výstavy "Nejen nepřátelé"

více - Komentované prohlídky výstavy
Zveme Vás na komentované prohlídky výstavy "Nejen nepřátelé - staří Řekové a jejich sousedé", které se v rámci programu "Archeologické léto" konají ve Dvořákově muzeu pravěku.
(3.7.2020)