Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Přednáška
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

Muzeum získalo soubor děl Vladimíra Jana Hnízda | (7. 2. 2020)

FotogalerieNa konci loňského roku Regionální muzeum v Kolíně získalo do svých sbírek soubor jednadvaceti prací výtvarníka Vladimíra Jana Hnízda (1914 - 1978), který působil v Kolíně a v Praze.

Jednu malbu (kombinovaná technika na sololitu) a dvacet kreseb (pastely) ze 70. let 20. století muzeum zakoupilo z autorovy pozůstalosti díky finanční podpoře Ministerstva kultury České republiky a Středočeského kraje. Naše institruce tak významně obohatila svoji sbírku umění druhé poloviny 20. století.

Fotogalerie:
Nad městem Mistře! Modlenec Modrá kontura Geometrický profil Hlava Rusovlasá Žena s miskou Smrt svatého Štěpána Odpočívání Enkidu Neurčitelný znak Prostor mého odešlého přítele Strach z neznámého Konec Gorgony Úcta k Cézannovi Slavná čtveřice Noční štvanice U napajedla Ostraha Bez názvu

sobota - neděle:

Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu

více - Svatomikulášská obchůzka v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatomikulášská obchůzka", který se koná v neděli 4. prosince v 10.00 - 16.00 hodin.
(27.11.2022)

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)