• Ozdoby dávné doby
  • Umění gotiky a renesance
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

Probíhají další opravy hradenínské tvrze | (20. 12. 2019)

FotogalerieOd podzimních měsíců probíhá druhá etapa opravy havarijního stavu tvrze v Hradeníně.

V září byla zahájena kompletní oprava renesančního mostu, jejíž součástí bylo také znovupostavení zřícené části opěrné zdi příkopu. Na konci roku byla znovu zastřešena středověká bašta při vstupu do tvrze, v jejímž interiéru se v minulosti nacházela raně barokní kaple. Původní střecha bašty zanikla z důvodu zanedbání údržby v 50. letech 20. století. Do objektu pak desítky let zatékalo, takže se zřítily klenby v přízemí a hrozilo i poškození klenby sklepení. Nový krov byl zrekonstruován podle zachovalých historických fotografií, a pokryt dřevěným šindelem. V jarních měsících bude dokončena oprava staticky těžce poškozeného mostu a dojde k opětovnému vyzdění zřícených kleneb v bývalé kapli uvnitř bašty.

Opravy tvrze, které navazují na statické zajištění a zastřešení hlavní věže, uskutečněné v roce 2015, jsou financovány zřizovatelem našeho muzea Středočeským krajem s využitím dotace Ministerstva kultury České republiky.

Fotogalerie:
Oprava mostu Oprava mostu Oprava opěrné zdi příkopu Oprava opěrné zdi příkopu Oprava bašty Oprava bašty Oprava bašty Oprava bašty Oprava bašty

sobota - neděle:

Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu

více - Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na program Řemeslného pohádkového léta, který se koná ve dnech 2. července - 13. srpna.
(26.6.2022)

Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích

více - Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích
Zveme Vás na komentovanou prohlídku kostelů sv. Jiljí a sv. Aloise v Uhlířských Janovicích, která se koná v sobotu 25. června ve 14.00 hodin.
(21.6.2022)

Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu

více - Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 23. června - 3. července.
(17.6.2022)

Svatojánská noc v kouřimském skanzenu

více - Svatojánská noc v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatojánská noc", který se koná v pátek 24. června v 19.00 - 23.00 hodin.
(17.6.2022)