• Příběh vějíře
  • František Karel Foltýn
  • Nejen nepřátelé

Probíhají další opravy hradenínské tvrze | (20. 12. 2019)

FotogalerieOd podzimních měsíců probíhá druhá etapa opravy havarijního stavu tvrze v Hradeníně.

V září byla zahájena kompletní oprava renesančního mostu, jejíž součástí bylo také znovupostavení zřícené části opěrné zdi příkopu. Na konci roku byla znovu zastřešena středověká bašta při vstupu do tvrze, v jejímž interiéru se v minulosti nacházela raně barokní kaple. Původní střecha bašty zanikla z důvodu zanedbání údržby v 50. letech 20. století. Do objektu pak desítky let zatékalo, takže se zřítily klenby v přízemí a hrozilo i poškození klenby sklepení. Nový krov byl zrekonstruován podle zachovalých historických fotografií, a pokryt dřevěným šindelem. V jarních měsících bude dokončena oprava staticky těžce poškozeného mostu a dojde k opětovnému vyzdění zřícených kleneb v bývalé kapli uvnitř bašty.

Opravy tvrze, které navazují na statické zajištění a zastřešení hlavní věže, uskutečněné v roce 2015, jsou financovány zřizovatelem našeho muzea Středočeským krajem s využitím dotace Ministerstva kultury České republiky.

Fotogalerie:
Oprava mostu Oprava mostu Oprava opěrné zdi příkopu Oprava opěrné zdi příkopu Oprava bašty Oprava bašty Oprava bašty Oprava bašty Oprava bašty

sobota, neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Z Českého Brodu na Břístevskou hůru

více - Z Českého Brodu na Břístevskou hůru
V neděli 24. května uvedla Česká televize v pořadu "Toulavá kamera" reportáž o památkách a přírodních zajímavostech na Českobrodsku.
(25.5.2020)

V našem muzeu již můžete obdivovat gotickou Madonu

více - V našem muzeu již můžete obdivovat gotickou Madonu
Ve stálé expozici o středověkých dějinách Kolína v Červinkovském domě je od 12. května vystavena nově získaná plastika P. Marie s Ježíškem.
(12.5.2020)

Od 1. května je znovu otevřeno Turistické informační centrum

více - Od 1. května je znovu otevřeno Turistické informační centrum
Od května můžete znovu navštívit Turistické informační centrum ve Veigertovském domě v Kolíně.
(30.4.2020)

Dokument o Boženě Němcové a Václavovi Bolemírovi Nebeském

více - Dokument o Boženě Němcové a Václavovi Bolemírovi Nebeském
Ve čtvrtek 2. dubna uvedla Česká televize v rámci cyklu "Osudové lásky" dokument "Zamilovaná paní Betty", jehož část byla natočena v Červinkovském domě v Kolíně a v Muzeu lidových staveb v Kouřimi.
(2.4.2020)