• Česká státnost
  • Příběh vějíře
  • František Karel Foltýn
  • Nejen nepřátelé

Prohlídky památek na Kolínsku | (30. 8. 2019)

V rámci programu Dnů evropského dědictví Vás zveme na komentované prohlídky památek, které se konají ve dnech 7. - 15. září.

Prohlídky doprovázejí výklady historiků a historiků umění.

7. 9., 14.00 hodin: Vycházka po kouřimských ruinách, Mgr. Vladimír Rišlink (začátek před Muzeem Kouřimska)

8. 9., 10.00 hodin: Památky židovského ghetta v Kolíně, RSDr. Ladislav Jouza, PhDr. Miroslava Jouzová, Ph.D. (začátek v Brandlově ulici)

8. 9., 14.00 hodin: Tvrz Hradenín, Mgr. Vladimír Rišlink

9. 9., 16.00 hodin: Chrám sv. Bartoloměje v Kolíně, Mgr. Jindřich Záhorka, Mgr. Vladimír Rišlink

10. 9., 17.00 hodin: Komentovaná prohlídka výstavy "Dobrodružství cyklistiky - éra vysokého kola v Čechách" ve Veigertovském domě v Kolíně, Mgr. Lenka Mazačová, Mgr. Robert Hons

13. 9., 17.00 hodin: Červinkovský dům v Kolíně, Mgr. Vladimír Rišlink, Mgr. Petra Hollerová

14. 9., 10.00 hodin: Kostel sv. Jana Křtitele v Kolíně, Mgr. Vladimír Rišlink

15. 9., 15.00 hodin: Vodárna v Kolíně, Mgr. Jindřich Záhorka

Celkový program Dnů evropského dědictví v Kolíně najdete zde.

Celkový program Dnů evropského dědictví v Kouřimi, Českém Brodě a Hradeníně najdete zde.

Přehled celostátního programu najdete zde.

sobota, neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Prohlídka kostela sv. Anny v Sudějově

více - Prohlídka kostela sv. Anny v Sudějově
Zveme Vás na prohlídku poutního kostela sv. Anny v Sudějově, která se koná v sobotu 25. července v 11.00 hodin.
(19.7.2020)

Dny lidové architektury Středočeského kraje 2020

více - Dny lidové architektury Středočeského kraje 2020
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na bohatý program Dnů lidové architektury, který se koná ve dnech 18. - 19. července.
(10.7.2020)

"Od Markéty k Matičkám" v kouřimském skanzenu

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, přibližující lidové obyčeje vrcholícího léta, která je k vidění ve dnech 14. července - 6. září.
(6.7.2020)

Komentované prohlídky výstavy "Nejen nepřátelé"

více - Komentované prohlídky výstavy
Zveme Vás na komentované prohlídky výstavy "Nejen nepřátelé - staří Řekové a jejich sousedé", které se v rámci programu "Archeologické léto" konají ve Dvořákově muzeu pravěku.
(3.7.2020)