• Příběh vějíře
  • František Karel Foltýn
  • Nejen nepřátelé

Koncert pro všechny dobré rodáky | (16. 8. 2019)

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na koncert kapely Krajanka Václava Hlaváčka, který se koná v neděli 25. srpna ve 14.00 hodin.

Koncert je určen všem milovníkům dechové hudby. Oblíbené melodie v podání populární dechovky Krajanka budou znít pod širým nebem na „návsi“ skanzenu, obklopené krásnými historickými staveními.

KRAJANKA je dechová kapela špičkových profesionálních muzikantů z Prahy. Vznikla v roce 1990 a od počátku je kapelníkem Krajanky Václav Hlaváček. Koncerty doma i v zahraničí, účinkování v televizi a rozhlase, řada Mg kazet a CD disků a vítězství ve finále Polka-fest 1993 hovoří o úspěších, které zařadily Krajanku mezi špičkové dechové orchestry Čech a Moravy. Muzikanti a zpěváci vytvářejí báječnou atmosféru. Tím si Krajanka, která má v repertoáru jak lidové písničky, tak i dixi a tradicionály získává přízeň stále více posluchačů.

Koncert navazuje na oblíbený festival Kouřimská skála, který vyvrcholí předchozího dne - v sobotu 24. 8. Pro všechny návštěvníky festivalu platí sleva 50% ze vstupného na koncert, do skanzenu, Muzea Kouřimska a kostela sv. Štěpána.

Od 13 hodin do konce koncertu bude pro návštěvníky připraveno točené pivo, nealkoholické nápoje a další občerstvení ve starobylé hospodě zvané Šperkovna.

V případě nepříznivého počasí proběhne koncert v impozantní polygonální stodole z Durdic.

Vstupné 80 Kč, snížené 40 Kč

sobota, neděle:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Z Českého Brodu na Břístevskou hůru

více - Z Českého Brodu na Břístevskou hůru
V neděli 24. května uvedla Česká televize v pořadu "Toulavá kamera" reportáž o památkách a přírodních zajímavostech na Českobrodsku.
(25.5.2020)

V našem muzeu již můžete obdivovat gotickou Madonu

více - V našem muzeu již můžete obdivovat gotickou Madonu
Ve stálé expozici o středověkých dějinách Kolína v Červinkovském domě je od 12. května vystavena nově získaná plastika P. Marie s Ježíškem.
(12.5.2020)

Od 1. května je znovu otevřeno Turistické informační centrum

více - Od 1. května je znovu otevřeno Turistické informační centrum
Od května můžete znovu navštívit Turistické informační centrum ve Veigertovském domě v Kolíně.
(30.4.2020)

Dokument o Boženě Němcové a Václavovi Bolemírovi Nebeském

více - Dokument o Boženě Němcové a Václavovi Bolemírovi Nebeském
Ve čtvrtek 2. dubna uvedla Česká televize v rámci cyklu "Osudové lásky" dokument "Zamilovaná paní Betty", jehož část byla natočena v Červinkovském domě v Kolíně a v Muzeu lidových staveb v Kouřimi.
(2.4.2020)