• Ozdoby dávné doby
  • Umění gotiky a renesance
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

Koncert pro všechny dobré rodáky | (16. 8. 2019)

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na koncert kapely Krajanka Václava Hlaváčka, který se koná v neděli 25. srpna ve 14.00 hodin.

Koncert je určen všem milovníkům dechové hudby. Oblíbené melodie v podání populární dechovky Krajanka budou znít pod širým nebem na „návsi“ skanzenu, obklopené krásnými historickými staveními.

KRAJANKA je dechová kapela špičkových profesionálních muzikantů z Prahy. Vznikla v roce 1990 a od počátku je kapelníkem Krajanky Václav Hlaváček. Koncerty doma i v zahraničí, účinkování v televizi a rozhlase, řada Mg kazet a CD disků a vítězství ve finále Polka-fest 1993 hovoří o úspěších, které zařadily Krajanku mezi špičkové dechové orchestry Čech a Moravy. Muzikanti a zpěváci vytvářejí báječnou atmosféru. Tím si Krajanka, která má v repertoáru jak lidové písničky, tak i dixi a tradicionály získává přízeň stále více posluchačů.

Koncert navazuje na oblíbený festival Kouřimská skála, který vyvrcholí předchozího dne - v sobotu 24. 8. Pro všechny návštěvníky festivalu platí sleva 50% ze vstupného na koncert, do skanzenu, Muzea Kouřimska a kostela sv. Štěpána.

Od 13 hodin do konce koncertu bude pro návštěvníky připraveno točené pivo, nealkoholické nápoje a další občerstvení ve starobylé hospodě zvané Šperkovna.

V případě nepříznivého počasí proběhne koncert v impozantní polygonální stodole z Durdic.

Vstupné 80 Kč, snížené 40 Kč

sobota - neděle:

Letní kino v kouřimském skanzenu - Tajemství staré bambitky 2

více - Letní kino v kouřimském skanzenu - Tajemství staré bambitky 2
V pátek 8. července Vás zveme do Muzea lidových staveb v Kouřimi na promítání filmové pohádky.
(1.7.2022)

Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu

více - Řemeslné pohádkové léto v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na program Řemeslného pohádkového léta, který se koná ve dnech 2. července - 13. srpna.
(26.6.2022)

Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích

více - Prohlídka kostelů v Uhlířských Janovicích
Zveme Vás na komentovanou prohlídku kostelů sv. Jiljí a sv. Aloise v Uhlířských Janovicích, která se koná v sobotu 25. června ve 14.00 hodin.
(21.6.2022)

Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu

více - Tajemství svatojánské noci v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, která je k vidění ve dnech 23. června - 3. července.
(17.6.2022)