Muzeum KouřimMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Vánoce v měšťanském domě
  • Návrat k přírodě
  • Lví silou, vzletem sokolím
  • Ozdoby dávné doby

Koncert pro všechny dobré rodáky | (16. 8. 2019)

Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na koncert kapely Krajanka Václava Hlaváčka, který se koná v neděli 25. srpna ve 14.00 hodin.

Koncert je určen všem milovníkům dechové hudby. Oblíbené melodie v podání populární dechovky Krajanka budou znít pod širým nebem na „návsi“ skanzenu, obklopené krásnými historickými staveními.

KRAJANKA je dechová kapela špičkových profesionálních muzikantů z Prahy. Vznikla v roce 1990 a od počátku je kapelníkem Krajanky Václav Hlaváček. Koncerty doma i v zahraničí, účinkování v televizi a rozhlase, řada Mg kazet a CD disků a vítězství ve finále Polka-fest 1993 hovoří o úspěších, které zařadily Krajanku mezi špičkové dechové orchestry Čech a Moravy. Muzikanti a zpěváci vytvářejí báječnou atmosféru. Tím si Krajanka, která má v repertoáru jak lidové písničky, tak i dixi a tradicionály získává přízeň stále více posluchačů.

Koncert navazuje na oblíbený festival Kouřimská skála, který vyvrcholí předchozího dne - v sobotu 24. 8. Pro všechny návštěvníky festivalu platí sleva 50% ze vstupného na koncert, do skanzenu, Muzea Kouřimska a kostela sv. Štěpána.

Od 13 hodin do konce koncertu bude pro návštěvníky připraveno točené pivo, nealkoholické nápoje a další občerstvení ve starobylé hospodě zvané Šperkovna.

V případě nepříznivého počasí proběhne koncert v impozantní polygonální stodole z Durdic.

Vstupné 80 Kč, snížené 40 Kč

sobota - neděle:

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické adventní a vánoční instalace, která je k vidění ve dnech 26. listopadu - 30. prosince.
(18.11.2022)

Výstava "O včelách a včelařství"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu, která je pro veřejnost otevřena ve dnech 15. listopadu - 14. května.
(9.11.2022)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(20.10.2022)

Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu

více - Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Svatohavelské posvícení", který se koná v neděli 16. října v 10.00 - 16.00 hodin.
(9.10.2022)