• Volání dálek Lektorský
  • Volání dálek
  • IMAGINÁRNÍ SETKÁNÍ FOTOGRAFŮ 2019

Budova Dvořákova muzea pravěku získala nová okna | (27. 2. 2019)

FotogalerieNedávno byla dokončena výměna oken v budově Dvořákova muzea pravěku - někdejší Nové farní škole v Brandlově ulici.

Město Kolín, které je majitelem domu, přistoupilo ke kompletní výměně více než třech desítek oken v ceně téměř jednoho milionu korun. Nová okna byla zhotovena podle nezachovalých okenních výplní z 19. století, jejichž původní podobu dokumentují archivní fotografie. Nahradila dožilá a poškozená okna ze 60. let 20. století, která neodpovídala historické hodnotě památkově chráněného domu. Z oken v přízemí byly zároveň odstraněny nevzhledné novodobé vnější mříže. Došlo tak ke zdůraznění půvabu tohoto krásného místa v areálu chrámu sv. Bartoloměje.

Fotogalerie:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Ocenění dostavby Veigertovského domu

více - Ocenění dostavby Veigertovského domu
Architektka Irena Hrabincová získala druhé místo mezi finalisty Ceny Klubu za starou Prahu za novostavbu v historickém prostředí.
(22.3.2019)

Komentovaná prohlídka výstavy "Imaginární setkání fotografů 2019"

více - Komentovaná prohlídka výstavy
Zveme Vás na komentovanou prohlídku výstavy s výkladem fotografa Reného Hraly, která se koná v neděli 24. března ve 14.00 hodin v Červinkovském domě.
(19.3.2019)

Výstava "Dobrodružství cyklistiky"

více - Výstava
Zveme Vás do Muzea Českého krasu v Berouně na výstavu "Dobrodružství cyklistiky - éra vysokého kola v Čechách", která se koná ve dnech 14. března - 6. května.
(11.3.2019)

Imaginární setkání fotografů 2019

více - Imaginární setkání fotografů 2019
Na webu www.novinky.cz vyšel článek o výstavě fotografií Jiřího Egerta a Reného Hraly, která právě probíhá v našem muzeu.
(9.3.2019)