• Nejen nepřátelé
  • Vladimír Jan Hnízdo
  • Volání dálek

Budova Dvořákova muzea pravěku získala nová okna | (27. 2. 2019)

FotogalerieNedávno byla dokončena výměna oken v budově Dvořákova muzea pravěku - někdejší Nové farní škole v Brandlově ulici.

Město Kolín, které je majitelem domu, přistoupilo ke kompletní výměně více než třech desítek oken v ceně téměř jednoho milionu korun. Nová okna byla zhotovena podle nezachovalých okenních výplní z 19. století, jejichž původní podobu dokumentují archivní fotografie. Nahradila dožilá a poškozená okna ze 60. let 20. století, která neodpovídala historické hodnotě památkově chráněného domu. Z oken v přízemí byly zároveň odstraněny nevzhledné novodobé vnější mříže. Došlo tak ke zdůraznění půvabu tohoto krásného místa v areálu chrámu sv. Bartoloměje.

Fotogalerie:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Muzejní noc v Českém Brodě

více - Muzejní noc v Českém Brodě
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na bohatý program Muzejní noci, který se koná v sobotu 25. května v 18.00 - 22.00 hodin.
(16.5.2019)

Noc kostelů

více - Noc kostelů
V rámci letošního programu Noci kostelů se v pátek 24. května můžete zúčastnit několika komentovaných prohlídek s výkladem historiků našeho muzea.
(16.5.2019)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tématické instalace přibližující tradiční obyčeje pozdního jara, která je k vidění ve dnech 21. května - 20. června.
(13.5.2019)

Vycházka "Šest zaniklých kouřimských kostelů"

více - Vycházka
Zveme Vás na vlastivědnou vycházku na místa spojená se středověkými církevními dějinami Kouřimi, která se koná v sobotu 4. května od 14.00 hodin.
(27.4.2019)