• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Publikace o čarodějnicích a loupežnících | (12. 5. 2018)

V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Představuje drobné příběhy skutečných případů čarodějů, čarodějnic a různých loupeživých band nejen v Českém Brodě, ale i širším okolí (Přebozy, Kostelec n. Č. l., Poříčany, Doubravčice, Úvaly aj.) v 16. – 18. století, které autor vybádal během několika let v různých českých archivech. Většina z nich tak je představena čtenářům úplně poprvé. Brožura se také v úvodu věnuje osvětlení skutečných čarodějnických procesů, zpracovaných v expresivním filmovém zpracování „Kladivo na čarodějnice“.

Prodejní cena je 50,-Kč.

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v MLS v Kouřimi"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi".
(15.1.2019)

Edice "Polabští překladatelé"

více - Edice
V Regionálním muzeu je v prodeji první publikace z naší nové ediční řady "Polabští překladatelé", která v překladu Jaroslava Janíka přibližuje dílo "Poemy" Oscara Vladislase de Lubicz - Milosz.
(12.1.2019)

Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu

více - Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Tříkrálová koleda", který se koná v neděli 6. ledna v 10.00 - 16.00 hodin.
(29.12.2018)

Adventní Otevřená ulice

více - Adventní Otevřená ulice
Zveme Vás na program adventní Otevřené ulice v okolí kolínského chrámu sv. Bartoloměje, v jehož rámci bude v neděli 16. prosince ve večerních hodinách zpřístupněn také Červinkovský dům.
(10.12.2018)