• Sladkosti na Kolínsku
  • Umění ve službách reklamy
  • Nejen nepřátelé

Rekonstrukce a dostavba Veigertovského domu se blíží k dokončení | (2. 11. 2016)

FotogaleriePo více než dvou letech se konečně blíží k závěru náročná rekonstrukce a dostavba hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně.

V těchto dnech se dokončuje stavba nové budovy a spojovacího krčku v zadním traktu. Probíhá dláždění nádvoří a závěrečné práce v přízemí a sklepení historického domu. V horních podlažích probíhá montáž mobiliáře.

Dům začne naše muzeum užívat pravděpodobně na přelomu roku, pro veřejnost bude zpřístupněn v prvním čtvrtletí roku 2017.

Fotogalerie:

zavřeno

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Rozhovor o fotografiích Josefa Sudka

více - Rozhovor o fotografiích Josefa Sudka
Kolínský PRES zveřejnil v pátek 19. března rozhovor s historičkou umění Mgr. Petrou Hollerovou o kolekci fotografií Josefa Sudka, uložené v Regionálním muzeu v Kolíně.
(19.3.2021)

Lidové písně z Kouřimska

více - Lidové písně z Kouřimska
Naše muzeum vydalo druhý díl publikace, jejímž autorem je etnograf a historik Mgr. Adam Votruba, Ph.D.
(12.2.2021)

Jak temné bylo temno?

více - Jak temné bylo temno?
V sobotu 6. února promluvil v pořadu "Historie.cs", vysílaném Českou televizí, historik našeho muzea PhDr. Vladimír Jakub Mrvík, Ph.D.
(8.2.2021)

Reportáž o zvonici chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně

více - Reportáž o zvonici chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně
V neděli 25. ledna uvedl Český rozhlas reportáž o svatobartolomějské zvonici, v níž promluvil ředitel našeho muzea Mgr. Vladimír Rišlink.
(25.1.2021)