• Muzejní noc v Kolíně
  • Zapomenutá vůně střelného prachu
  • Tesaříci ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
  • Prohlídka městem

Den Středočeského kraje v Regionálním muzeu | (22. 10. 2016)

U příležitosti státního svátku a Dne Středočeského kraje v pátek 28. října budou expozice našeho muzea pro veřejnost otevřeny za symbolické vstupné, a proběhnou komentované prohlídky výstav.

Za symbolické vstupné 1 Kč budou otevřeny všechny expozice v Červinkovském domě, Dvořákově muzeu pravěku a Staré farní škole v Kolíně, v Muzeu lidových staveb a v Muzeu Kouřimska v Kouřimi a v Podlipanském muzeu v Českém Brodě. Za symbolické vstupné 1 Kč budou také probíhat prohlídky kouřimského chrámu sv. Štěpána a přilehlé zvonice. Chrám sv. Bartoloměje v Kolíně však tento den bude z důvodu natáčení filmu pro veřejnost uzavřen.

Bližší informace o komentovaných prohlídkách aktuálních výstav ve Dvořákově muzeu pravěku a Červinkovském domě v Kolíně najdete zde.

sobota - neděle:

Výstava "Vážky Českobrodska"

více - Výstava
Zveme Vás do Podlipanského muzea v Českém Brodě na výstavu "Vážky Českobrodska", která se koná ve dnech 26. května - 30. října.
(23.5.2022)

Naše muzeum bylo oceněno v soutěži Gloria musaealis

více - Naše muzeum bylo oceněno v soutěži Gloria musaealis
V národní soutěži Gloria musaealis v kategorii Muzejní publikace roku 2021 získala zvláštní ocenění kniha Lenky Mazačové a Roberta Honse "Dobrodružství cyklistiky - Éra vysokého kola v Čechách", kterou vydalo Regionální muzeum v Kolíně.
(21.5.2022)

Zelené svátky v kouřimském skanzenu

více - Zelené svátky v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi k prohlídce tematické instalace, přibližující dnes již zapomenuté lidové obyčeje pozdního jara, která je k vidění ve dnech 21. května - 19. června.
(15.5.2022)

Výběrové řízení na pozici "Edukátor v Mašínově statku v Lošanech"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Edukátor v Mašínově statku - památníku tří odbojů v Lošanech".
(10.5.2022)