• Jarní tábor
  • Jak se žilo za císaře pána
  • Kolínská výtvarná scéna 1918–1968

Den Středočeského kraje v Regionálním muzeu | (22. 10. 2016)

U příležitosti státního svátku a Dne Středočeského kraje v pátek 28. října budou expozice našeho muzea pro veřejnost otevřeny za symbolické vstupné, a proběhnou komentované prohlídky výstav.

Za symbolické vstupné 1 Kč budou otevřeny všechny expozice v Červinkovském domě, Dvořákově muzeu pravěku a Staré farní škole v Kolíně, v Muzeu lidových staveb a v Muzeu Kouřimska v Kouřimi a v Podlipanském muzeu v Českém Brodě. Za symbolické vstupné 1 Kč budou také probíhat prohlídky kouřimského chrámu sv. Štěpána a přilehlé zvonice. Chrám sv. Bartoloměje v Kolíně však tento den bude z důvodu natáčení filmu pro veřejnost uzavřen.

Bližší informace o komentovaných prohlídkách aktuálních výstav ve Dvořákově muzeu pravěku a Červinkovském domě v Kolíně najdete zde.

Výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Archeolog - kurátor podsbírky Archeologie".
(16.2.2018)

Výběrové řízení na pozici "Průvodce"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Průvodce".
(16.2.2018)

Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici

více - Reportáž o klášteru v Klášterní Skalici
V pondělí 12. února uvedla Česká televize v rámci pořadu "Reportéři ČT" reportáž o bývalém klášteru v Klášterní Skalici. Promluvil v ní pracovník našeho muzea Michal Vevera.
(13.2.2018)

Rozhovor s ředitelem muzea

více - Rozhovor s ředitelem muzea
Týdeník Kolínský pres přinesl v úterý 2. února rozhovor s Mgr. Vladimírem Rišlinkem o aktuálním dění v Regionálním muzeu.
(13.2.2018)