• Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Dny evropského dědictví v Kouřimi a Českém Brodě | (2. 9. 2016)

Zveme Vás na program Dnů evropského dědictví v Kouřimi a Českém Brodě, který se koná v sobotu 10. září.

Tento den můžete za symbolické vstupné ve výši 1,- Kč navštívit expozice Podlipanského muzea v Českém Brodě a Muzea lidových staveb a Muzea Kouřimska v Kouřimi. Za symbolické vstupné probíhají také prohlídky kouřimského kostela sv. Štěpána a přilehlé zvonice.

V 10.00 a 14.00 hodin se konají komentované prohlídky Muzea lidových staveb v Kouřimi s výkladem historika Mgr. Ernesta Fábika.

V sobotu 10. září máte také výjimečnou příležitost prohlédnout si zdarma zahradu Klášterku s pozůstatky někdejšího cisterciáckého proboštství a Prokůpkův dům v Kouřimi. Zahrada Klášterka je pro veřejnost otevřena v 10.00 - 22.00 hodin, Prokůpkův dům ve 13.00 - 17.00 hodin.

Přehled programu Dnů evropského dědictví v Kouřimi najdete zde, přehled programu v Českém Brodě, zde.

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Etnograf - Dokumentátor Regionálního odborného pracoviště pro péči o tradiční lidovou kulturu".
(1.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje