• Josef Lada jak ho neznáte
  • Barokní umění ve sbírkách RMK

Pokračuje rekonstrukce a dostavba Veigertovského domu | (16. 7. 2016)

FotogalerieV jarních měsících se opět rozběhla rekonstrukce a dostavba hlavní budovy našeho muzea na Karlově náměstí v Kolíně.

V historické části Veigertovského domu jsou dokončovány interiéry, a výstavní prostory v prvním a druhém patře jsou vybavovány mobiliářem. Na nádvoří vyrůstá moderní novostavba, která bude obsahovat víceúčelový sál, depozitáře a knihovnu historického oddělení našeho muzea.

Fotogalerie:

/děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, členové Klubu přátel Regionálního muzea v Kolíně/

Výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v MLS v Kouřimi"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Sezonní průvodce v Muzeu lidových staveb v Kouřimi".
(15.1.2019)

Edice "Polabští překladatelé"

více - Edice
V Regionálním muzeu je v prodeji první publikace z naší nové ediční řady "Polabští překladatelé", která v překladu Jaroslava Janíka přibližuje dílo "Poemy" Oscara Vladislase de Lubicz - Milosz.
(12.1.2019)

Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu

více - Tříkrálová koleda v kouřimském skanzenu
Zveme Vás do Muzea lidových staveb v Kouřimi na národopisný pořad "Tříkrálová koleda", který se koná v neděli 6. ledna v 10.00 - 16.00 hodin.
(29.12.2018)

Adventní Otevřená ulice

více - Adventní Otevřená ulice
Zveme Vás na program adventní Otevřené ulice v okolí kolínského chrámu sv. Bartoloměje, v jehož rámci bude v neděli 16. prosince ve večerních hodinách zpřístupněn také Červinkovský dům.
(10.12.2018)