• Vánoce v měšťanském domě
  • Dávná touha cestovatelská
  • Imaginární setkání fotografů 2017
  • Slavné stavby Jindřicha Freiwalda

Naše muzeum převezme do správy Prokůpkův dům v Kouřimi | (17. 2. 2016)

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo v pondělí 15. února předání Prokůpkova domu v Kouřimi do správy Regionálního muzea v Kolíně.

Rozlehlá budova z let 1929 - 1930, která zdařile kombinuje prvky konstruktivismu a pozdního kubismu, je dílem architektů Josefa Hönicha a Františka Tlapáka. Postavena byla jako kulturní dům Republikánské strany zemědělského a malorolnického lidu. Její historický název připomíná zasloužilého agrárnického politika Adolfa Prokůpka (1868 - 1934), rodáka z Kutlíř na Kolínsku. Od 50. let 20. století dům sloužil jako zemědělské učiliště, později se stal majetkem Středočeského kraje a přešel do správy jeho příspěvkové organizace Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Městec Králové. Po dobu uplynulých čtrnácti let byl pronajat pro komerční účely. Po skončení tohoto pronájmu jej Středočeský kraj nabídl k užívání Regionálnímu muzeu v Kolíně jako své další příspěvkové organizaci.

Záměrem našeho muzea je uskutečnit postupnou rekonstrukci zanedbaného domu, jehož vnitřní prostory byly v nedávné době bohužel poškozeny řadou diletantsky provedených stavebních úprav. V budoucnosti se Prokůpkův dům stane novým sídlem pobočky Regionálního muzea v Kolíně - Muzea Kouřimska v Kouřimi, a navíc bude plnit funkci provozního zázemí pro Muzeum lidových staveb v Kouřimi.

Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu

více - Advent a Vánoce v kouřimském skanzenu
Zveme Vás k prohlídce adventní a vánoční instalace v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, která bude k vidění ve dnech 1. - 30. prosince.
(23.11.2017)

Výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo"

Regionální muzeum v Kolíně vyhlašuje výběrové řízení na pozici "Historik umění - kurátor podsbírky Umělecké řemeslo".
(16.11.2017)

Přednáška "Poklady ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně"

více - Přednáška
Zveme Vás na přednášku ředitele našeho muzea Mgr. Vladimíra Rišlinka, která se koná v Kulturním středisku města Pečky ve středu 15. listopadu v 17.00 hodin.
(12.11.2017)

Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče

více - Návštěva radního pro oblast kultury a památkové péče
Ve čtvrtek 9. listopadu navštívil Regionální muzeum v Kolíně radní Středočeského kraje pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Karel Horčička.
(11.11.2017)

Reg­ionální muzeum v Kolíně | Brandlova 35, 280 02 Kolín I | 321 722 988 příspěvková organizace Středočeského kraje